Автор Тема: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21  (Прочитано 12686 пати)

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1763
Одг: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #270 на: Февруари 01, 2023, 15:42:27 pm »
Колку е нова 330e во МКар?

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
 • French diamond
Одг: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #271 на: Февруари 01, 2023, 15:44:10 pm »
Bmw - то изгледа безброј пати подобро од Голфот и сигурно е многу по кола за парите.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6358
Одг: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #272 на: Февруари 01, 2023, 17:40:49 pm »
Баш тоа сакав да пишам, 330е му е мајката.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19870
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #273 на: Февруари 01, 2023, 19:43:34 pm »
330хд не е приближно до м340и но верувај ќе се изненадиш колку е брзо и заради НМ колку изгледа моќно кога се вози. Секако да не се финансиите проблем и трошоците при возење и јас би одбрал М340и секогаш пред 330хд али како за некст бест тинг е сосема Ок.
Знам знам се си во право, истото го мислам, се возев во 4 ка 3000 кубика дизел постариот модел 2015,
Исто и тесла,
И возев голф R, нишо ид овие возила не може да се доближи до R, како за брзина, звук, лепење на седиште, прецизност, можам само дс замислам m340i колку е подобро и како се однесува, тоа е ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сакаш да кажеш дека голф р со 380нм 300хп лепи повеќе од 330д/430д со 580нм 265хп? :)

Или можеби е само ти се чинело затоа што коли со заден погон возат далеку помазно од хечови што коштаат пола од нив(основен модел)?

За перформанси не знам што има да се збори, ако гледаме бројки од место минимална е разликата до 100, а никој не ја лансира колата цело време така да и поголема флексибилност ќе имаш со 330д прво ради поголемиот обртен момент, второ затоа што има една брзина повеќе за секогаш да е колата во правилна брзина.

Ако бараш перформанси гледај Type R или Focus RS/ST. Ама па тогаш треба да се замислиш зошто би дал толку пари за кола што не е блиску во ниеден поглед до Г20 во реалниот свет.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12126
Одг: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #274 на: Февруари 01, 2023, 21:10:17 pm »
Кога ќе види човек и 60000 евра да имаш, пак иста мака имаш ко со 20000. 😂

Отсутен vlavot

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 303
Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #275 на: Февруари 02, 2023, 00:03:24 am »
330хд не е приближно до м340и но верувај ќе се изненадиш колку е брзо и заради НМ колку изгледа моќно кога се вози. Секако да не се финансиите проблем и трошоците при возење и јас би одбрал М340и секогаш пред 330хд али како за некст бест тинг е сосема Ок.
Знам знам се си во право, истото го мислам, се возев во 4 ка 3000 кубика дизел постариот модел 2015,
Исто и тесла,
И возев голф R, нишо ид овие возила не може да се доближи до R, како за брзина, звук, лепење на седиште, прецизност, можам само дс замислам m340i колку е подобро и како се однесува, тоа е ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сакаш да кажеш дека голф р со 380нм 300хп лепи повеќе од 330д/430д со 580нм 265хп? :)

Или можеби е само ти се чинело затоа што коли со заден погон возат далеку помазно од хечови што коштаат пола од нив(основен модел)?

За перформанси не знам што има да се збори, ако гледаме бројки од место минимална е разликата до 100, а никој не ја лансира колата цело време така да и поголема флексибилност ќе имаш со 330д прво ради поголемиот обртен момент, второ затоа што има една брзина повеќе за секогаш да е колата во правилна брзина.

Ако бараш перформанси гледај Type R или Focus RS/ST. Ама па тогаш треба да се замислиш зошто би дал толку пари за кола што не е блиску во ниеден поглед до Г20 во реалниот свет.
Секако г20 е правилен избор, нормално, ама 330д и m340d , се различни возила.
Да конкретно 330д и R се неспоредливи, како зa убавина, комфорт, префинетост премиум на bmw тишина, уше поголеме е разликага на R во перформанси споредба со 330д.
Да, беше постариот модел но типичен дизел, чекаш да те повлече, качува 200 нели како од шала, стисксш педало бучи, и те завлекува напред. Голфот Р од звукот со прдешките и реакцијата на педалото за гас, менувањето на брзини, и вратот си го скршив со ланч контрол. И 330d до 200 му требаат 22-23 sec, R околу 18. Сеа споредуваме баби и жаби де, Кажувам од искуство пошо го возев пред некој ден, и се изненадив од способноста на R от.


Sent from my iPhone using Tapatalk
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.”

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3256
Одг: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #276 на: Февруари 02, 2023, 00:13:17 am »
Од вишок кс и нм никогаш доста, што повеќе тоа подобро! Ама за жал во ЕУ тераат дека 1.0 Екобуст е најјдобар избор заради екологија и грижа за животната средина, па некој и веруваат во тоа :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5535
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #277 на: Февруари 02, 2023, 07:49:58 am »
Oва шо си го постира, крени го на 300коња и терај некое време, Голфот внатре 1999-та. Па и повеќе клиентела имаш за БМВ-то него за Голф Р ко ќе треба да се продава.

https://link.mobile.de/6yAcAWvtw6gHEciUA


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10700
 • 430i
Одг: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #278 на: Февруари 02, 2023, 08:57:54 am »
сумљива е малце ценава на бенџово :)

едит: моја грешка, 30-ка било

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12126
Одг: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #279 на: Февруари 02, 2023, 09:17:55 am »
Многу многу е јако. Бојава е перверзија.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10700
 • 430i
Одг: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #280 на: Февруари 02, 2023, 15:30:36 pm »
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Power
375 kW (510 Hp)


€36,891 (Net)


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19870
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #281 на: Февруари 02, 2023, 17:09:06 pm »
mileage
141,410km

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6248
Одг: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #282 на: Февруари 02, 2023, 17:10:24 pm »
mileage
141,410kmи ја би вакво ама само ново.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42478
 • Il Moderatore

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Sephiroth

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 352
Одг: Мислење за новата BMW 318i м пакет 2023 G20/G21
« Одговори #284 на: Февруари 03, 2023, 04:07:26 am »
Ќе кренев кредит за алфава да беше црвена или зелена, заеби километрите, тоа унатре е ферари мотор, ретко се наоѓа ефтино.