Автор Тема: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021  (Прочитано 6050 пати)

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1047
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #75 на: 19 Февруари 2024, 07:53:03 am »
разликата се приметува јас гледам нешто на окер/плавило

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10127
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #76 на: 19 Февруари 2024, 08:50:21 am »
Саркастичен беше мојот пост, бидејки си имав работа со стручњак кога требаше на мојата да се санира малку гепекот и бранокот.
На увид да види обем на работа прв коментар му беше дека браникот е фарбан веќе, двоел.
Му реков категорично дека не е фарбан.
Се најде во небрано, па ете и предниот браник двоел и почна да раскажува сказни...
Најтрагично е што речиси сите ко договорени прва работа што ќе ја кажат дека нешто двои.
Исто ко на гатачка да одиш и таа да ти каже дека месечно тешко врзуваш крај со крај, АПП (ако помине помине) кај 90% од народот е така.

И да се познава нијанса, голема работа, битно санирано како треба.

Отсутен tisButAScratch

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 32
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #77 на: 19 Февруари 2024, 08:57:56 am »
Саркастичен беше мојот пост, бидејки си имав работа со стручњак кога требаше на мојата да се санира малку гепекот и бранокот.
На увид да види обем на работа прв коментар му беше дека браникот е фарбан веќе, двоел.
Му реков категорично дека не е фарбан.
Се најде во небрано, па ете и предниот браник двоел и почна да раскажува сказни...
Најтрагично е што речиси сите ко договорени прва работа што ќе ја кажат дека нешто двои.
Исто ко на гатачка да одиш и таа да ти каже дека месечно тешко врзуваш крај со крај, АПП (ако помине помине) кај 90% од народот е така.

И да се познава нијанса, голема работа, битно санирано како треба.
Знам дека беше саркастично, немав време да одговорам :P. Се двоумев дали да се прави во Порше Македонија бидејки читав на форумов за лоши искуства но пријатно сум изненаден. И од комуникација и од квалитетот на извршената работа(освен за калибрацијата, но тоа сам го решив за 5 мин). Старата врата имав вдлабнатинка од некој со врата што ми отворил, па и тоа го нема сега. Се на се, подобро од претходно :)

Sent from my 23117RA68G using Tapatalk


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13606
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #78 на: 19 Февруари 2024, 20:05:04 pm »
Супер си е. Не дели.

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1534
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #79 на: 19 Февруари 2024, 22:31:56 pm »
Саркастичен беше мојот пост, бидејки си имав работа со стручњак кога требаше на мојата да се санира малку гепекот и бранокот.
На увид да види обем на работа прв коментар му беше дека браникот е фарбан веќе, двоел.
Му реков категорично дека не е фарбан.
Се најде во небрано, па ете и предниот браник двоел и почна да раскажува сказни...
Најтрагично е што речиси сите ко договорени прва работа што ќе ја кажат дека нешто двои.
Исто ко на гатачка да одиш и таа да ти каже дека месечно тешко врзуваш крај со крај, АПП (ако помине помине) кај 90% од народот е така.

И да се познава нијанса, голема работа, битно санирано како треба.
Браник секогаш двои. Веројатно дека пластичен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10127
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #80 на: 19 Февруари 2024, 22:42:56 pm »
Саркастичен беше мојот пост, бидејки си имав работа со стручњак кога требаше на мојата да се санира малку гепекот и бранокот.
На увид да види обем на работа прв коментар му беше дека браникот е фарбан веќе, двоел.
Му реков категорично дека не е фарбан.
Се најде во небрано, па ете и предниот браник двоел и почна да раскажува сказни...
Најтрагично е што речиси сите ко договорени прва работа што ќе ја кажат дека нешто двои.
Исто ко на гатачка да одиш и таа да ти каже дека месечно тешко врзуваш крај со крај, АПП (ако помине помине) кај 90% од народот е така.

И да се познава нијанса, голема работа, битно санирано како треба.
Браник секогаш двои. Веројатно дека пластичен.


Sent from my iPhone using Tapatalk
нема врска, не двојат, како што не двои пластичната вратичка од резервоарот.
"Стручно око" ќе забележи дека двои хауба од крила, крила од ретровизор, кров од гепек или врати итн, и ќе ја злоупотреби "стручноста" врз некој наивец.

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1534
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #81 на: 19 Февруари 2024, 22:59:16 pm »
Саркастичен беше мојот пост, бидејки си имав работа со стручњак кога требаше на мојата да се санира малку гепекот и бранокот.
На увид да види обем на работа прв коментар му беше дека браникот е фарбан веќе, двоел.
Му реков категорично дека не е фарбан.
Се најде во небрано, па ете и предниот браник двоел и почна да раскажува сказни...
Најтрагично е што речиси сите ко договорени прва работа што ќе ја кажат дека нешто двои.
Исто ко на гатачка да одиш и таа да ти каже дека месечно тешко врзуваш крај со крај, АПП (ако помине помине) кај 90% од народот е така.

И да се познава нијанса, голема работа, битно санирано како треба.
Браник секогаш двои. Веројатно дека пластичен.


Sent from my iPhone using Tapatalk
нема врска, не двојат, како што не двои пластичната вратичка од резервоарот.
"Стручно око" ќе забележи дека двои хауба од крила, крила од ретровизор, кров од гепек или врати итн, и ќе ја злоупотреби "стручноста" врз некој наивец.
Епа мора да наплати нешто и “стручњакот”.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен tisButAScratch

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 32
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #82 на: 28 Март 2024, 15:06:04 pm »
Решив нови кондурчиња да и ставам на скалата. Conti premium contact 6 205/50 R17 и MAK Union 17 Black Mirror

Sent from my 23117RA68G using Tapatalk


Отсутен nikola98

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • The best or nothing.
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #83 на: 28 Март 2024, 15:08:43 pm »
Многу убава кола. Плус дсг, плус плава боја. Топ.  :)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6557
 • French diamond
Одг: Skoda Scala 1.5 TSI DSG Ambition+ 2021
« Одговори #84 на: 28 Март 2024, 15:20:38 pm »
Добро му стојат новите бандажи. Со здравје да ги тркалаш.