Автор Тема: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15  (Прочитано 772 пати)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5262
Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« на: Октомври 04, 2022, 07:20:54 am »
Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15, со едно 4 до 5мм шара, строго Continental TS850/860, да не ми дели од 3те други.

Се погоде една да е со ниска шара, па за 3800км на зима колку што правам да истерам уште една со другите три, па ако му стои на некој распар гума повелете, купувам.
Приоритет Continental, ама ако не се најди, понудете што имате.

Буџет плафон:
1000ден!

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5262
Одг: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« Одговори #1 на: Ноември 07, 2022, 10:49:50 am »
Бамп, 1500ден!

Ближи 15-ти...   ;D

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9177
 • Аstra la vista baby !
Одг: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« Одговори #2 на: Ноември 07, 2022, 11:39:45 am »
078271967
Od Bitola e drzi raspar gumi, mozebi ima.
Ili kazi mu sto baras ke iskopa od nekade 😁

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3652
Одг: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« Одговори #3 на: Ноември 07, 2022, 12:10:19 pm »
Леле бегај не, го порверив бројот.... Туши во глата овај, земаше од кај мене гуми со океј шара ама од 2009/10беа савата од меганот, и ме убедваше дека  за гума годините не се важни.... :D

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1639
Одг: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« Одговори #4 на: Ноември 07, 2022, 14:41:29 pm »
Ако ти е да изгураш 1 сезона, мора ли да биде Континентал, битно да е саглам, повеќе шанси има да најдеш само по димензија
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6116
Одг: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« Одговори #5 на: Ноември 07, 2022, 23:09:35 pm »
Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15, со едно 4 до 5мм шара, строго Continental TS850/860, да не ми дели од 3те други.

Се погоде една да е со ниска шара, па за 3800км на зима колку што правам да истерам уште една со другите три, па ако му стои на некој распар гума повелете, купувам.
Приоритет Continental, ама ако не се најди, понудете што имате.

Буџет плафон:
1000ден!
Имам 3 комада Continental TS830, имав 4, ама другар ми зема по грешка и ја фрли едната...

Ако си у близина помини слободно земи ги сите 3, види дали ти вршат работа. Им се спремам да ги фрлам ама секој ден ме мрзи да ги товарам.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5262
Одг: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« Одговори #6 на: Ноември 08, 2022, 07:27:03 am »
Многу стар моделот? ТЅ850 веќе е кај мене 8 зими, а и не ми си блиску, ама ако идам накај Скопје месецов и не најдам можи ќе те барам.

Инаку ако можи да се најди ист модел колку да не ми дели на изглед оти да не, инаку за Сава ескимо претура по огласи, ама ниту се брзам ниту гори работата. Дури и можи и две нови да закачам. 
А реално најефтино ќе поминам со купување синџири и не мора ни гуми да менувам, топла зима ќе била оваа, така велаа. ;D

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6116
Одг: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« Одговори #7 на: Ноември 08, 2022, 07:47:01 am »
Многу стар моделот? ТЅ850 веќе е кај мене 8 зими, а и не ми си блиску, ама ако идам накај Скопје месецов и не најдам можи ќе те барам.

Инаку ако можи да се најди ист модел колку да не ми дели на изглед оти да не, инаку за Сава ескимо претура по огласи, ама ниту се брзам ниту гори работата. Дури и можи и две нови да закачам. 
А реално најефтино ќе поминам со купување синџири и не мора ни гуми да менувам, топла зима ќе била оваа, така велаа. ;D
Јас ги возев до лани, ама кога видов која година се произведени си ги сменив. Беа невозени првите 5 години.

Кажи дали да ти ги чувам или да ги фрлам, ми фаќаат место, а решен сум да зачустам малце.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5262
Одг: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« Одговори #8 на: Ноември 08, 2022, 07:58:26 am »
Чисти, тамам работа, кај сакам ѓубре да ти правам.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11423
 • Архитект

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5262
Одг: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« Одговори #10 на: Ноември 08, 2022, 11:03:47 am »
Ги видов, на братот марулите се под 4мм, таква е и мојата, дури подобра.

Овој не го прашав дали ги дели, макар и 2 да му земам, ама ќе треба сите гуми барем, мислам.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11762
Одг: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« Одговори #11 на: Ноември 08, 2022, 15:09:00 pm »
Имаше еден носеше убај гуми од Грција, карши аптеката во Карпош кога одиш за кај Руска црква.
За бубата зедов убај контиенталки на времето од таму.

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5670
 • French diamond
Одг: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« Одговори #12 на: Ноември 08, 2022, 16:31:17 pm »
Михата е тој/ Ѓоната ( татко му), можи да најдиш нешто таму,ама баш таа марка и модел, треба да имаш голема среќа.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1479
Одг: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« Одговори #13 на: Ноември 08, 2022, 22:25:11 pm »
И според нив годината не била битна, шара да имале. Купи лани другар зимски од таму за ништо не ги биваше пластични беа. И да дот беше изгребан.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5262
Одг: Купувам зимска гума, една, 195/65 Р15
« Одговори #14 на: Ноември 09, 2022, 07:39:48 am »
Почнаа и датуми да бришат од гумите значи  ;D