Автор Тема: Занимање на форумџиите  (Прочитано 143378 пати)

Отсутен atimofejev

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 69
Одг: Занимање на форумџиите
« Одговори #855 на: 02 Јули 2022, 17:27:01 pm »
После 15 години работење за други,решив да почнам сам. Трговија со пумпи, водоводни материјали,санитарија итн, монтажа на истите со надворешни фирми со кои соработувам. Ако треба на некого услуга, ќе гледам да завршиме работа по најкоректна цена (за квалитетот не се ценкам никогаш)
Потребна ми е потопна пумпа за вадење чиста вода што да може да турка од 40+ метри длабочина
Цевката набиена во бунарот/бушотината е ф100, веројатно пумпата треба да е 3″?
Пиши детали ако имаш нешто такво во понуда.

Отсутен Leonid

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 846
Одг: Занимање на форумџиите
« Одговори #856 на: 02 Јули 2022, 23:32:46 pm »
ке треба допоплителни податоци да ми дадеш,ќе ти пишам во порака

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3826
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Занимање на форумџиите
« Одговори #857 на: 09 Август 2022, 16:34:25 pm »
Дечки, имаме ли нотар на форумов? Ми треба за кратка консултација и совет. Фала.

Sent from my Poco F3


Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5978
Одг: Занимање на форумџиите
« Одговори #858 на: 09 Август 2022, 17:23:32 pm »
@KaZaN

Пиши пп, иако сум испаднат од браншата три ипол години, ќе се обидам да ти помогнам.

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3826
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Занимање на форумџиите
« Одговори #859 на: 09 Август 2022, 19:22:48 pm »
@KaZaN

Пиши пп, иако сум испаднат од браншата три ипол години, ќе се обидам да ти помогнам.
ти пишав ПП. Фала :)

Отсутен Kozanostra

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1904
  • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Занимање на форумџиите
« Одговори #860 на: 09 Август 2022, 19:30:21 pm »
Како пред некој месец да беше кога пишав во темава.
После 2-3 месеци вртење на огласот и исто толку преговарање околу условите(читај бруто-нето) најдовме заеднички јазик со менаџерот и директорот.
Па од утре сум на нова позиција,Супервизор во одржување.
Одговорноста ми се зголемува х 3 пати,под мене ќе бидат тројца сменски Формени,9 машински техничари и 20+ одржувачи.
Овој период се врши оптимизирање низ цела фабрика за почнување со изработка на профази за новата Е класа,малку хаотичен период но што е тоа е,спремен сум за нови предизвици.
Малку СВто да го надградам.
П.С До крајот на годинава очекувам да излезе и европското Б државјанство па здравје и со нови предизвици.
So sreka  @AUDI  sega u golemite otide a?

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
« Последно менување: 09 Август 2022, 20:16:21 pm Kozanostra »

Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5978
Одг: Занимање на форумџиите
« Одговори #861 на: 09 Август 2022, 19:50:16 pm »
@KaZaN

Пиши пп, иако сум испаднат од браншата три ипол години, ќе се обидам да ти помогнам.
ти пишав ПП. Фала :)

@KaZaN

Имаш пп.

Отсутен NeVeNR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 983
Одг: Занимање на форумџиите
« Одговори #862 на: 21 Август 2022, 18:53:11 pm »
Дали има некој фоумџија што се занимава со сечење, ѕаварување, фабање и друга преработка на метални профили? Ако има таков нека ми пише во ПП. Се работи за мал проект, со однпред земени мерки, потребна е само преработка/изработка. 
Зини да ти кажу.

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2152
Одг: Занимање на форумџиите
« Одговори #863 на: 21 Август 2022, 23:52:06 pm »
Како пред некој месец да беше кога пишав во темава.
После 2-3 месеци вртење на огласот и исто толку преговарање околу условите(читај бруто-нето) најдовме заеднички јазик со менаџерот и директорот.
Па од утре сум на нова позиција,Супервизор во одржување.
Одговорноста ми се зголемува х 3 пати,под мене ќе бидат тројца сменски Формени,9 машински техничари и 20+ одржувачи.
Овој период се врши оптимизирање низ цела фабрика за почнување со изработка на профази за новата Е класа,малку хаотичен период но што е тоа е,спремен сум за нови предизвици.
Малку СВто да го надградам.
П.С До крајот на годинава очекувам да излезе и европското Б државјанство па здравје и со нови предизвици.
So sreka  @AUDI  sega u golemite otide a?

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk


Малку касно гледам,фала на честитките.Далеку дека сум во големите,големи се мислачките,е сега има и некои придобивки,баш за некој час тргнувам до аеродромот во Солун,одам на службено патување до имачка (Вилсбибург) во петок се враќам назад.
 
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6967
Одг: Занимање на форумџиите
« Одговори #864 на: 22 Август 2022, 07:30:21 am »
Честитки и од мене. Многу ми е мило кога некој напредува врз основа на знаење и способности и затоа компанија со странски менаџмент е вистинско место за тоа.

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2152
Одг: Занимање на форумџиите
« Одговори #865 на: 22 Август 2022, 22:21:47 pm »
 Фала уште еднаш.
Компанијата е странска,но менаџментот е Мк.има личности кои се со врски,вујко владика и слично кои едноставно се глупи а се на позиции со комплекс на мало ц.це,а штом има такви мора да има некој да ги носи на грб.

Не застанувам тука,следно е странска компанија но во странска земја.Ќе почнам од 0 но сакам предизвик ,можам и сакам да се качувам хиерархиски и да напредуваме.
До сега никој не ме турнал нагоре и не ме плаши ништо.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6967
Одг: Занимање на форумџиите
« Одговори #866 на: 22 Август 2022, 22:27:49 pm »
Најчесто се нечии на политичарите, како дел од рушветот.
Што и да решиш, за убаво нека е, ако гледаш дека друг собира кајмак, терај понатаму.