Автор Тема: Кровни шини за држачи  (Прочитано 1029 пати)

Отсутен ajsss

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
Кровни шини за држачи
« на: Август 16, 2022, 19:31:32 pm »
Здраво дечки, дали некој има до сега искуство со поставување на алуминиумски шини на кровот на возилото на кои што подоцна би можеле да се постават држачи за кровен куфер или евентуално кровен багажник. Дали има негде да се продаваат, или може да се изработи и со обични алуминиумски профили. Каде би можел да најдам вакви профили?


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6116
Одг: Кровни шини за држачи
« Одговори #1 на: Август 16, 2022, 22:15:23 pm »
Интересно, не сум видел вакви до сега.

Ти требаат за кола или за комбе?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42126
 • Il Moderatore
Одг: Кровни шини за држачи
« Одговори #2 на: Август 17, 2022, 00:35:28 am »
Кај 159 караван на пример, постојат два модели - со шини и без шини. Тие што се со шини, кровната конструкција одоздола е појачана кај што се прицврстени шините. Не можеш само со поп нитни да упукаш шини :) Ако кровот не е фабрички предвиден за шини, јас не би си играл со DIY мајстории, туку би си земал наменски кровни носачи.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен ajsss

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
Одг: Кровни шини за држачи
« Одговори #3 на: Август 18, 2022, 13:17:23 pm »
Интересно, не сум видел вакви до сега.

Ти требаат за кола или за комбе?
За комбе