Модификации > Аудио & Видео

Suzuki Swift Radio code Anti-theft

(1/1)

Ito:
Здраво,

На голема мака сум. Пред скоро купив Сузуки Свифт, 2005-2010 модел. Го сменив акумулаторот и радиото се блокираше и го бара anti - theft кодот, но јас во документите од продавачот го немам никаде.
Дали знаете начин како може да се најде и деблокира?

Фала ви многу однапред.

AUUU:
Проба да отидеш до Сузуки?

Luki Junior:
Прогуглај има еден куп страници кадешто внесуваш тип на радио/сериски број и ти дава кој код на радио треба за да се отклучи. Барем кај Форд е така.

vladic3110:
Обично на упатството од колата го пиши.

зоки-златен:
Ај пробај со странава, има неколку начини да го најдеш.
https://instant-radio-code.com/suzuki-swift-radio-unlock-code

Навигација

[0] Индекс на пораките

Оди на целосна верзија