Автор Тема: VW Polo 6R 1.2TDI 2011  (Прочитано 1429 пати)

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3448
 • Samo VW je auto!
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #15 на: Јуни 10, 2022, 18:57:24 pm »
Супер е полцето таман за у сингелич, кажи ми како ти се движат цените за хемиско?

Па ќе се селам натака, морам да се уклопам...
Дојди ќе средиме за хемиско, земав нова машина. Ама ја ќе трљам, ти ќе смукаш, може? 🤣

Важи само прво ќе ми покажеш како смукаш на суво и на мокро па ќе видам дали можам толку професионално и јас не треба да се губи на квалитет. ;D
GTI je zmaj

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3448
 • Samo VW je auto!
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #16 на: Јуни 10, 2022, 18:58:11 pm »
Супер е полцето таман за у сингелич, кажи ми како ти се движат цените за хемиско?

Па ќе се селам натака, морам да се уклопам...
Дојди ќе средиме за хемиско, земав нова машина. Ама ја ќе трљам, ти ќе смукаш, може? 🤣

Важи само прво ќе ми покажеш како смукаш на суво и на мокро па ќе видам дали можам толку професионално и јас, не треба да се губи на квалитет. ;D
GTI je zmaj

Отсутен bear

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 854
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #17 на: Јуни 10, 2022, 20:22:33 pm »
Стварно ќе се селиш?  :(

Туку, колку троши си мерел ли? Викаат многу економично било моторчево. 5/5,5 литра градска вожња.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2645
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #18 на: Јуни 10, 2022, 21:47:50 pm »
Супер е полцето таман за у сингелич, кажи ми како ти се движат цените за хемиско?

Па ќе се селам натака, морам да се уклопам...
Дојди ќе средиме за хемиско, земав нова машина. Ама ја ќе трљам, ти ќе смукаш, може? 🤣

Важи само прво ќе ми покажеш како смукаш на суво и на мокро па ќе видам дали можам толку професионално и јас не треба да се губи на квалитет. ;D

Строго професионално 🤣

Стварно ќе се селиш?  :(

Туку, колку троши си мерел ли? Викаат многу економично било моторчево. 5/5,5 литра градска вожња.

Јадам бубрези, ме буцка Пркица, можно е да се фаќа патот, ама отом потом, нека пркнат децата :D

Не сум уште, само 160км до сега, натанкирав фул, ресетирав борд, ќе видиме допрва :D

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5723
 • Само Голф бабуш, делови и у трафика има!
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #19 на: Јуни 11, 2022, 04:59:47 am »
Има и други начини да ни кажеш дека си геј, не мора црвена 1.2 кола и грета тунберг приказни.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2645
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #20 на: Јуни 11, 2022, 07:17:14 am »
Има и други начини да ни кажеш дека си геј, не мора црвена 1.2 кола и грета тунберг приказни.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Грешка си, обичен педер само.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5723
 • Само Голф бабуш, делови и у трафика има!
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #21 на: Јуни 11, 2022, 07:21:17 am »
Извини, ја мислев дека и јахтата ја чуваш…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2645
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #22 на: Јуни 18, 2022, 13:00:16 pm »
Го продавал јахтата.

Еве што има од опрема.Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2645
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #23 на: Јули 12, 2022, 11:03:37 am »
Ме јадеше јанѕа, па сменив масло, филтер за масло и филтер во кабина на рамно 170.000км за евиденција.

Инаку потрошувачката е 5.1л мерено до капаче, во комбинирани услови, ма да повеќе е отворена вожња, 90% од километрите беа поминати со вклучена клима.

Генерално до сега сум презадоволен од Полцево.

Исто така ставив и летни гуми, донирани од @smole  кои ќе ја истераат сигурно летнава сезона, па за наредна може ќе јаде летни 16ки, ако ги најдам овие ОЕМ https://i.ebayimg.com/images/g/pOoAAOSwvCpgEo~J/s-l1600.jpg по добра цена.