Автор Тема: VW Polo 6R 1.2TDI 2011  (Прочитано 1425 пати)

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2645
VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« на: Јуни 09, 2022, 10:52:25 am »
После цел месец акање по Скопје и околина барајќи Поло, и разни манипуланти, се одлучив да барам во Холандија и да си донесам сам. Така и бидна.
Од пазарење со сопственикот, до таблици во МК, помина точно 1 месец, и побрзо од тоа мислам дека е невозможно.

Малце за возилото.
После Голфот реална замена беше само Голф непарен, кој ќе мораше да биде 2.0TDI. После така подолго размислување, разумот победи за поекономично возило, поради тоа што ќе се вози доста. Така падна одлука да бараме Polo во 1.2 варијанта, да 3 цилиндра е, и не не штрака како што сите мислат, Голфот беше побучен во кабина.
Polo-то е земено од втор газда од Холандија, со комплетна сервисна историја придружена со фактури.
Од опрема нема што нема во споредба со тоа што се врти по нашиве огласи, климатроник, фабричка навигација, команди на волан, електрика на стакла позади, паркинг сензори позади, аларм...
Еве некоја сликичка, бојата ме ќефи ептен 😁

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52108
 • Махер
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #1 на: Јуни 09, 2022, 10:56:51 am »
Сега кога ќе му викнеш хемиско, па миј, миј, миј, па бандажи кога ќе му ставиш сребрени. Па пак, миј, миј, миј...

Отсутен bear

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 854
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #2 на: Јуни 09, 2022, 11:17:36 am »
Со здравје да се вози. И бандажите да му се префарбаат.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1588
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #3 на: Јуни 09, 2022, 11:19:25 am »
Со здравје да се вози, баш на време помалку кубици и кс  :).....значи по твое искуство, се исплати да се помачиш малку повеќе и да си донесеш кола од горе.
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Leonid

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 769
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #4 на: Јуни 09, 2022, 11:49:15 am »
После цел месец акање по Скопје и околина барајќи Поло, и разни манипуланти, се одлучив да барам во Холандија и да си донесам сам. Така и бидна.
Од пазарење со сопственикот, до таблици во МК, помина точно 1 месец, и побрзо од тоа мислам дека е невозможно.

Малце за возилото.
После Голфот реална замена беше само Голф непарен, кој ќе мораше да биде 2.0TDI. После така подолго размислување, разумот победи за поекономично возило, поради тоа што ќе се вози доста. Така падна одлука да бараме Polo во 1.2 варијанта, да 3 цилиндра е, и не не штрака како што сите мислат, Голфот беше побучен во кабина.
Polo-то е земено од втор газда од Холандија, со комплетна сервисна историја придружена со фактури.
Од опрема нема што нема во споредба со тоа што се врти по нашиве огласи, климатроник, фабричка навигација, команди на волан, електрика на стакла позади, паркинг сензори позади, аларм...
Еве некоја сликичка, бојата ме ќефи ептен 😁

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Со среќа да се вози. Може ли инфо од каде го зема,сакам да видам за мене кола, барам 1 месец карго возило, и тешка мизерија е што се продава и по која цена.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6465
 • хаУс мајстор
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #5 на: Јуни 09, 2022, 12:05:06 pm »
Со здравје да се вози!

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2645
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #6 на: Јуни 09, 2022, 14:13:45 pm »
Сега кога ќе му викнеш хемиско, па миј, миј, миј, па бандажи кога ќе му ставиш сребрени. Па пак, миј, миј, миј...

Му направов хемиско, оштетена е задната клупа лево, кај што изгледа како флека.
На жена ми и се допаѓале бандажите црни, а тоа знаете што значи... ќе и нацртам и еден орел на хауба и ајт...

Со здравје да се вози. И бандажите да му се префарбаат.

Фала, поубаво да си купиш, се натегаме за бандажите ама...

Со здравје да се вози, баш на време помалку кубици и кс  :).....значи по твое искуство, се исплати да се помачиш малку повеќе и да си донесеш кола од горе.

Фала, поубава да си купиш. Таман со цениве на нафтата. Се исплати да, малце стрес и нервоза ќе те јаде ама ништо страшно. 😂

После цел месец акање по Скопје и околина барајќи Поло, и разни манипуланти, се одлучив да барам во Холандија и да си донесам сам. Така и бидна.
Од пазарење со сопственикот, до таблици во МК, помина точно 1 месец, и побрзо од тоа мислам дека е невозможно.

Малце за возилото.
После Голфот реална замена беше само Голф непарен, кој ќе мораше да биде 2.0TDI. После така подолго размислување, разумот победи за поекономично возило, поради тоа што ќе се вози доста. Така падна одлука да бараме Polo во 1.2 варијанта, да 3 цилиндра е, и не не штрака како што сите мислат, Голфот беше побучен во кабина.
Polo-то е земено од втор газда од Холандија, со комплетна сервисна историја придружена со фактури.
Од опрема нема што нема во споредба со тоа што се врти по нашиве огласи, климатроник, фабричка навигација, команди на волан, електрика на стакла позади, паркинг сензори позади, аларм...
Еве некоја сликичка, бојата ме ќефи ептен 😁

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Со среќа да се вози. Може ли инфо од каде го зема,сакам да видам за мене кола, барам 1 месец карго возило, и тешка мизерија е што се продава и по која цена.

Фала, фала. Дремев на www.autoscout24.nl и на www.ooyyo.com. Ми излезе на autoscout24.

Со здравје да се вози!

Фала златен!

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3448
 • Samo VW je auto!
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #7 на: Јуни 09, 2022, 14:37:42 pm »
Супер е полцето таман за у сингелич, кажи ми како ти се движат цените за хемиско?
GTI je zmaj

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2645
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #8 на: Јуни 09, 2022, 14:44:48 pm »
Супер е полцето таман за у сингелич, кажи ми како ти се движат цените за хемиско?

Па ќе се селам натака, морам да се уклопам...
Дојди ќе средиме за хемиско, земав нова машина. Ама ја ќе трљам, ти ќе смукаш, може? 🤣

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10560
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #9 на: Јуни 09, 2022, 14:53:02 pm »

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1464
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #10 на: Јуни 09, 2022, 15:26:18 pm »
Уба да му е среќата. Разбрав одело како 1.9 тди :)
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2645
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #11 на: Јуни 09, 2022, 15:38:46 pm »
Уба да му е среќата. Разбрав одело како 1.9 тди :)

Море ако го подберам матуфо, ќе му кажам 🤣

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6172
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #12 на: Јуни 09, 2022, 18:37:14 pm »
Не иде како 1.9 тди ама затоа порадо екстремно долгите брзини, во 5та брзина на отворено го цепаш ова тракторче  140км/ч и едноставно имаш осечај дека се возиш во пасат зошто ниски се обртаите и колата си спие на отворено.

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2579
 • Шалабајзер
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #13 на: Јуни 09, 2022, 18:40:13 pm »
[mention]zlatkoa [/mention] де дај му тоа шеширчето на малиот

Колега, убава да му е среќата, многи колиметри да си поминете, поише да го возите ова, испомењавте коли ко чорапи


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8205
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #14 на: Јуни 09, 2022, 18:49:11 pm »
Aj so zdravje da se vozi