Автор Тема: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback  (Прочитано 23196 пати)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9145
 • Аstra la vista baby !
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #90 на: Мај 26, 2022, 15:50:07 pm »
Значи само со рамнење дискови си можел да поминиш, не знам што си купувал нови…

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5560
 • French diamond
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #91 на: Мај 26, 2022, 16:30:03 pm »
Ух, заборавив да те поучам, си пишал "пролетни дефеци"...

Пошо колата била у возна состојба, а на технички не ти нашле замерка (а и да нашле, не се брои) се што си сменил било за лична сатисфакција, особено што самоволно си ги купувал деловите, некои дури и сам си ги сменил :)

Значи: дефекти = нула :)

Фала богу, потрошен диск ако е дефект за тебе, тогаш по скопски кажано : Свака ти чАст.

Лагерот можи веќе да го карактеризираме како дефект.

Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8678
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #92 на: Мај 26, 2022, 17:00:49 pm »
Ух, заборавив да те поучам, си пишал "пролетни дефеци"...

Пошо колата била у возна состојба, а на технички не ти нашле замерка (а и да нашле, не се брои) се што си сменил било за лична сатисфакција, особено што самоволно си ги купувал деловите, некои дури и сам си ги сменил :)

Значи: дефекти = нула :)

Фала богу, потрошен диск ако е дефект за тебе, тогаш по скопски кажано : Свака ти чАст.

Лагерот можи веќе да го карактеризираме како дефект.
Боцкам малку, не се љути :D

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5108
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #93 на: Мај 26, 2022, 20:59:58 pm »
Ух, заборавив да те поучам, си пишал "пролетни дефеци"...

Пошо колата била у возна состојба, а на технички не ти нашле замерка (а и да нашле, не се брои) се што си сменил било за лична сатисфакција, особено што самоволно си ги купувал деловите, некои дури и сам си ги сменил :)

Значи: дефекти = нула :)

Точно! па ова јас да го мислев не можев поточно да го кажам, браво.  ;D

Ги измерив околу 7мм беа, ако му бркаат на некој работа за некој месец или година да помини, ги продавам.  ;D

Најдолу има и крвни резултати од систематскиот ноември.
Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41979
 • Il Moderatore
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #94 на: Мај 26, 2022, 22:24:16 pm »
Нема гајле, ова на дребонг само да се симне рѓата, ко нови ќе бидат ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3520
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #95 на: Мај 26, 2022, 22:29:42 pm »
За овие врски за во отпад треба да ти фаќам за да ги земат :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5108
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #96 на: Мај 27, 2022, 07:55:05 am »
Нема гајле, ова на дребонг само да се симне рѓата, ко нови ќе бидат ;D

Шо ти реков, во индија вaквите на 6мм ги рамнат и пишат MIN 5mm.  ;D


За овие врски за во отпад треба да ти фаќам за да ги земат :D

Ќе те барам   :D

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5108
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #97 на: Јули 11, 2022, 09:31:18 am »
Вчера сабајле палам колата и ДРАМА!

Километражот умрен, колата си работи, ја прибрав вгаража, се функционира, светла, жмигавци итн, ама на инструмент таблата екг-то рамна линија, темници, ни стрелка да мрдни ни сијаличе да светни.

Осигурачот исправен, откачив акумулатор ништо, па среќа лесно се отвора, го извадив, зачистив прашина дури сум тука и со откачи презакачи проработе.Класичен француски проблем со електроника.


Присутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2645
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #98 на: Јули 11, 2022, 10:12:30 am »

Отсутен martin_bt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2510
 • Дете Битолчанче
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #99 на: Јули 11, 2022, 11:53:59 am »
Абе рено, можи да се реши проблемот со вадење и клавање на картичка...
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8205
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #100 на: Јули 11, 2022, 13:38:03 pm »
Lele i kaj mene e vaka komplicirano. Premnogu rabota za eden filter

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5108
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #101 на: Јули 11, 2022, 14:05:04 pm »
Шо филтер, кабинскиот?

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8205
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #102 на: Јули 11, 2022, 16:50:57 pm »
Da kabinskiot. Na sredina e namesten i 2 se eden pod drug. Horror

Отсутен damjanku

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 238
Одг: Renault Megane II 1.5 dCi (82KС) - 2003 Hatchback
« Одговори #103 на: Јули 12, 2022, 01:52:32 am »
Сепак не е пострашен проблем од дисковите погоре  ;D  :-X