Автор Тема: Kia Optima 1.7 crdi so 106.000 km (neuvezena)  (Прочитано 758 пати)

Отсутен caki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 318
Kia Optima 1.7 crdi so 106.000 km (neuvezena)
« на: Мај 11, 2022, 21:30:44 pm »


Возилото е купено во КИА Македонија и редвно сервисирано кај нив
1.7 CRDI (дизел) 136 КС со 106.000 поминати километри
Дкември 2012
Регистрирана до април 2023
АБС, БАС, ЕСП
Автоматска двозонска клима
Сензор за дожд
Автоматско затемнување на внатрешен ретровизор
Автоматски светла
Старт стоп без клуч
Отклучување без клуч
Кожен волан
Кожен менувач
Кожни седишта со греење
Електрично подесиво возачко седиште
Електрика на сите стакла
Темпомат
Мултифункционален волан
Борд комјјутер
К&N филтер
Озвучување Clarion
Цена 12.300 (еур) не е фиксна

Отсутен stefanel984

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 894
Одг: Kia Optima 1.7 crdi so 106.000 km (neuvezena)
« Одговори #1 на: Мај 12, 2022, 14:05:38 pm »
Инаку Giugiaro дизајн. Со среќа продажбата.

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2927
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Kia Optima 1.7 crdi so 106.000 km (neuvezena)
« Одговори #2 на: Мај 12, 2022, 16:16:34 pm »
Можам да потврдам дека возилото е чувано и пазено и дека е во одлична состојба и дека убаво изгледа  и има убава опрема

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11166
 • Архитект
Одг: Kia Optima 1.7 crdi so 106.000 km (neuvezena)
« Одговори #3 на: Мај 13, 2022, 09:52:37 am »
Воланот каде е правен?

Присутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1192
Одг: Kia Optima 1.7 crdi so 106.000 km (neuvezena)
« Одговори #4 на: Мај 13, 2022, 17:23:08 pm »
Воланот каде е правен?

На ФБ пред некој ден ова ми излезе:

https://www.facebook.com/zanaetciskidukjanmarko/

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2927
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Kia Optima 1.7 crdi so 106.000 km (neuvezena)
« Одговори #5 на: Мај 13, 2022, 22:32:36 pm »
Jas mislam deka ne e praven neznam zasto e takov  na ednata slika 🤔
« Последно менување: Мај 13, 2022, 22:46:27 pm dame »

Отсутен caki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 318
Одг: Kia Optima 1.7 crdi so 106.000 km (neuvezena)
« Одговори #6 на: Мај 13, 2022, 23:00:31 pm »
Vo Kumanovo e praven del e perforina koza del mazna. Sekoja cest kako e napravn na sliki ne moze da se vidi. Vo zivo e top

Отсутен caki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 318
Одг: Kia Optima 1.7 crdi so 106.000 km (neuvezena)
« Одговори #7 на: Мај 13, 2022, 23:02:32 pm »
Tocno Zanaetciski dukan Marko. Epten se profi.