Автор Тема: CARclub Тест: 2022 Opel Grandland  (Прочитано 562 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27698
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
CARclub Тест: 2022 Opel Grandland
« на: Мај 09, 2022, 18:51:10 pm »


Една од најважните мотивации позади фејслифтот е фактот дека PSA (односно Stellantis) сакаше што е можно побрзо да ги исфрли ситниците кои беа останати од GM. Али и покрај тоа - стварно компетентен (иако можеби нијанса досаден) продукт. 1.2-литарскиот THP продолжува да изненадува.

https://www.carclub.mk/2022/05/09/test-opel-grandland-gs-line-1-2-130-eat8-tehnolosko-osvezuvanje-vo-vistinskiot-moment/

Отсутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 938
Одг: CARclub Тест: 2022 Opel Grandland
« Одговори #1 на: Мај 09, 2022, 21:22:15 pm »
Веројатно турбобензин
Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27698
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: 2022 Opel Grandland
« Одговори #2 на: Мај 09, 2022, 22:19:08 pm »
Така е, тенкс! Поправено! :)

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8045
Одг: CARclub Тест: 2022 Opel Grandland
« Одговори #3 на: Мај 09, 2022, 22:36:48 pm »
Dobro PSA osven 1.2 turbo benzin i 1.5 hdi imaat neso drugo vo ponuda?

Ne deka nesho im fali ama 1.6 turbo benzin nema veke?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27698
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: 2022 Opel Grandland
« Одговори #4 на: Мај 09, 2022, 23:34:10 pm »
Немет, тоа е. Има верзија на 1.2 турбо-блејзин со 155 коња, ама тој само во спецификации на Citroen го имам начекано.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32968
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: 2022 Opel Grandland
« Одговори #5 на: Мај 09, 2022, 23:42:57 pm »
Реално повеќе и нема потреба од многу различни мотори. 1.0 Турбо за супер-мини и фамилијарен хеч, 1.2 Турбо за Entry Level SUV/MPV, 1.5 Turbo за ST, OPC Line, GT, GTI и тоа е. 2.0 Турбо за AMG A43, и 3.0 Turbo за Hypercar со 3 електромотори. Тоа е тоа, 5 варијации на мотори треба и се е покриено.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5731
Одг: CARclub Тест: 2022 Opel Grandland
« Одговори #6 на: Мај 10, 2022, 00:14:30 am »
Реално повеќе и нема потреба од многу различни мотори. 1.0 Турбо за супер-мини и фамилијарен хеч, 1.2 Турбо за Entry Level SUV/MPV, 1.5 Turbo за ST, OPC Line, GT, GTI и тоа е. 2.0 Турбо за AMG A43, и 3.0 Turbo за Hypercar со 3 електромотори. Тоа е тоа, 5 варијации на мотори треба и се е покриено.
А где је 3.0 TDI ?

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5831
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: CARclub Тест: 2022 Opel Grandland
« Одговори #7 на: Мај 10, 2022, 00:35:50 am »
Така е, тенкс! Поправено! :)

Што е поправено, пак е Опел :(


Извини, не можев!!! :D
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32968
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: 2022 Opel Grandland
« Одговори #8 на: Мај 10, 2022, 08:34:56 am »
Реално повеќе и нема потреба од многу различни мотори. 1.0 Турбо за супер-мини и фамилијарен хеч, 1.2 Турбо за Entry Level SUV/MPV, 1.5 Turbo за ST, OPC Line, GT, GTI и тоа е. 2.0 Турбо за AMG A43, и 3.0 Turbo за Hypercar со 3 електромотори. Тоа е тоа, 5 варијации на мотори треба и се е покриено.
А где је 3.0 TDI ?

У музеју.
Така е, тенкс! Поправено! :)

Што е поправено, пак е Опел :(


Извини, не можев!!! :D

.... држ пивово... кај ми е катранот... упаљачот
« Последно менување: Мај 10, 2022, 08:40:00 am Tischläufer »

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1163
Одг: CARclub Тест: 2022 Opel Grandland
« Одговори #9 на: Мај 10, 2022, 11:31:52 am »
Ја упропастиле предњицата