Автор Тема: Bmw E39 525i 2002  (Прочитано 6447 пати)

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29283
  • CARclub.mk
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #45 на: 10 Јуни 2022, 11:07:35 am »
Накај Галичник е ова. :)

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5085
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #46 на: 10 Јуни 2022, 11:10:03 am »
Топ, се мислам две три години да го посетам ама се си мислев дека крш е патот.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #47 на: 10 Јуни 2022, 11:13:33 am »
Патот до маврово е одличен, одкако ќе свртиш за галичник околу 1км има лош пат со кривини.. Потоа е убав патот, малку тесен али доволно да се разминат 2 возила..

Одлични фоткиве!
Благодариме..

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #48 на: 13 Јуни 2022, 09:31:24 am »
Каков дизајн е ова во 2022ра, а тек што било во 2002ра, страшно. Лепота.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 535
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #49 на: 13 Јуни 2022, 13:35:14 pm »
Патот до маврово е одличен, одкако ќе свртиш за галичник околу 1км има лош пат со кривини.. Потоа е убав патот, малку тесен али доволно да се разминат 2 возила..

Одлични фоткиве!
Благодариме..

Асфалтот како е? Ќе преживее ли суспензија и бандажи? :D

Многу добро изгледа колава иначе, а и сликите од Галичник се лудница.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #50 на: 13 Јуни 2022, 20:53:47 pm »
Цело време е асфалт како што кажав првиот километар после маврово е лош, натака е одличен..
Суспензијата и бандажите немаат гајле, кај мене е сепак колата прилагодена и за изглед и за мерак и за секојдневна вожња..

Каков дизајн е ова во 2022ра, а тек што било во 2002ра, страшно. Лепота.
фала..

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #51 на: 04 Ноември 2022, 16:52:40 pm »
Одамна немам пишано што и како е со колава.. Се вози редовно и без никакви дефекти, пред 1 месец ставив уље мидланд 5w30 и филтри Mann, околу 120 евра..
Се сјеба сончевиот кров за дигање па порачав нови делови од алекспрес, живи маки видов али го средив сам.. 10 евра
Почна да ми јавува поголема потрошувачка (18л/100км) па установивме дека е ламбда сонда, заменета со нова бош, па сега падна на околу 13/14л.. 80 евра
Направив апдејт на местото од фабричкото копче за отварање гепек ставено и поврзано задно камерче.. Ставени црни жмигавци од страна на крилата.
Тапациран и воланот со оргинална наменска навлака, сам ја шиев и излезе одлично..

Следно во потрага сум по бандажи за зимски сет, во прв план ми се style 66, фабрички 17ки бандажи од м пакет.. Али ќе видиме дали ќе дочека пошто доста понуди имам па можно е да се продаде..

Еве и некоја слика понова..


Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6557
 • French diamond
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #52 на: 04 Ноември 2022, 17:06:59 pm »
Ебати ѕверот, моќно изгледа.

Отсутен Redneck

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #53 на: 04 Ноември 2022, 17:10:57 pm »
5-30 за м52/м54 строго само на зима овие мотори сакаат погусто масло, 5-30 ти е од -30 до 10 степени, можеш и на лето да го возиш само имај на ум оти ќе страдаат ваносите.


Тоа под 2 е за бензинец на графата.

Sent from my moto g(60) using Tapatalk


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20062
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #54 на: 04 Ноември 2022, 17:11:08 pm »
Уште можеш да отвараш ѓепек од копчето?

5-30 за м52/м54 строго само на зима овие мотори сакаат погусто масло, 5-30 ти е од -30 до 10 степени, можеш и на лето да го возиш само имај на ум оти ќе страдаат ваносите.


Тоа под 2 е за бензинец на графата.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my moto g(60) using TapatalkКога е 40+ што да стави?

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #55 на: 04 Ноември 2022, 17:19:58 pm »
5-30 за м52/м54 строго само на зима овие мотори сакаат погусто масло, 5-30 ти е од -30 до 10 степени, можеш и на лето да го возиш само имај на ум оти ќе страдаат ваносите.


Тоа под 2 е за бензинец на графата.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my moto g(60) using Tapatalk


Веќе му поминав на уљето 2000км, нема никакви проблеми.. Не слушам подизачи, не го троши.. Обично практикувам еднаш годишно мењавање уље, секако врвам по 10/12.000км.. Мислам дека графата не е баш веродостојна..

Уште можеш да отвараш ѓепек од копчето?

5-30 за м52/м54 строго само на зима овие мотори сакаат погусто масло, 5-30 ти е од -30 до 10 степени, можеш и на лето да го возиш само имај на ум оти ќе страдаат ваносите.


Тоа под 2 е за бензинец на графата.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my moto g(60) using TapatalkКога е 40+ што да стави?
да, работи..

Отсутен ivanxh

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 605
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #56 на: 04 Ноември 2022, 17:23:31 pm »
Страшно многу ми се свиѓа автомобилов.. што пари би го давал вака ако не е тајна? :D

Отсутен Redneck

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #57 на: 04 Ноември 2022, 17:29:37 pm »
5-30 за м52/м54 строго само на зима овие мотори сакаат погусто масло, 5-30 ти е од -30 до 10 степени, можеш и на лето да го возиш само имај на ум оти ќе страдаат ваносите.


Тоа под 2 е за бензинец на графата.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my moto g(60) using Tapatalk


Веќе му поминав на уљето 2000км, нема никакви проблеми.. Не слушам подизачи, не го троши.. Обично практикувам еднаш годишно мењавање уље, секако врвам по 10/12.000км.. Мислам дека графата не е баш веродостојна..

Уште можеш да отвараш ѓепек од копчето?

5-30 за м52/м54 строго само на зима овие мотори сакаат погусто масло, 5-30 ти е од -30 до 10 степени, можеш и на лето да го возиш само имај на ум оти ќе страдаат ваносите.


Тоа под 2 е за бензинец на графата.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my moto g(60) using TapatalkКога е 40+ што да стави?
да, работи..
Сум возел 5-30 на м52 околу 20,000км на лето моторот нема проблем, всносите страдаат може да се вози не е крај на свет.

Sent from my moto g(60) using Tapatalk


Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #58 на: 04 Ноември 2022, 17:49:22 pm »
Грешка сум пишал дури сега гледам.. 5w40 му имам ставено.. поточно ова
https://www.midland.ch/en/products/avanza-5w-40

Страшно многу ми се свиѓа автомобилов.. што пари би го давал вака ако не е тајна? :D
Да ти кажам имав понуда 5000е не го дадов.. За над 6 би подразмислил :)

Отсутен Knight_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1260
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #59 на: 04 Ноември 2022, 18:58:14 pm »
Од мое искуство сите понуди за купување исчезнуваат кога стварно ќе се решиш да ја продадеш колата.

За што следно размислуваш?