Автор Тема: Bmw E39 525i 2002  (Прочитано 6542 пати)

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2076
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #15 на: 01 Мај 2022, 01:45:57 am »
Многу некако зајадливи сте станале, да беше Шкода Фабија од 2019-та немаше толку да тролаат некои по темиве, не е само за на Бузуки колава муабетов што го правам. Се провлекува и низ други теми, немам желба и сили секаде да посочувам.

Чиниш сите овде возат коли од 2022 моделска година и ги менуваат година за година.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20080
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #16 на: 01 Мај 2022, 02:03:47 am »
Фала на сите дечки.. Да си купите што ќе посакате :)

Е60 во споредба со конкретнава е39ка е доста понеквалитетна кола, како надворешно така и внатрешно.. Евтини излитени пластики, внатре крцка, положбата за седење чудна некако не ми лежеше..
Во вожња е60 е доста покрута, топка по нерамнини а сепак понестабилна.. Исто така и мнооогу побучна поготово на мали брзини..
Потрошњата на е60 градска нафта (80ден) беше околу 12, отворено 7.. Додека на ова градска плин (49 ден) е околу 14 а отворено 8...
А да, одржувањето е доста поскапо и доста покомплицирана машина (автоматик, дизни, црева, вакуми, интркулер, турбо, пумпи, егр, дпф..)

Добар бандаж и соодветна висина е многу важно   :) Туку ти ги полираш овие колите или така ги купуваш ?  ;D
Е60ката јас ја полирав.. Оваа така е земана, ќе ја полирам летово само фино..И мене ми е чудна е60 положбата за возење некако, не ме собира. Чудна е. Другиве ствари што ги пиша, да не имала проблеми со подвозје нешто?

Присутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8201
 • Малерозен дрводарец
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #17 на: 01 Мај 2022, 02:13:04 am »
Многу некако зајадливи сте станале, да беше Шкода Фабија од 2019-та немаше толку да тролаат некои по темиве, не е само за на Бузуки колава муабетов што го правам. Се провлекува и низ други теми, немам желба и сили секаде да посочувам.

Чиниш сите овде возат коли од 2022 моделска година и ги менуваат година за година.

Друже, понекад стварно не можам да те сконтам...
Се вратив уназад да прочитам одново и да се осигурам, освен коментарот на Тишлер, кој што и не е нешто саркастичен, не контам на кого алудираш овде.

Ако мислиш на тоа дека наместо честитање, некои пишале нешто по-себе-центрирано, ондак - ок.
Ама, па и ти - каде отиде, а? :)

Мене ми е лудница автомобилов.
На некој друг не му е.
Важно е на Бузуки како му е, впрочем.
А штом го купил - ваљда и него му е лудница. :)
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен devourer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
 • Мерцедес е мерцедес се друго е кола!
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #18 на: 01 Мај 2022, 04:35:04 am »
Чесстито ауто бузуки, изгледа многу опсано!  8)
Бтв која е разликата меѓу овој мотор M54B25 и претходниот што го имаше М52B28? Имаат идентична коњажа.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4720
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #19 на: 01 Мај 2022, 08:10:56 am »
Ајде нек се угоде! Одличен примерок, ми промакна истава пред некоја година, пред да отиде во Охрид. Иначе од трет газда си ја купил и немаше м браници, навигација, плин и гевинде, ама вака супер изгледа, убаво ја освежил. Со здравје да си го тераш генгста љимузин!


Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43461
 • Il Moderatore
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #20 на: 01 Мај 2022, 08:28:45 am »
Со здравје да се вози @Бузуки

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33948
 • Таков е животот... јебига
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #21 на: 01 Мај 2022, 08:31:45 am »
Позади стави му украс на издувот дупла цефка, левата сантим пократка од десната и ќе пее.

Што мотор има ова и моќност? И ова да не бара SAE 10w-60?

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5140
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #22 на: 01 Мај 2022, 08:58:04 am »
Ова не е исто ко тоа шо го продаде, само друга боја ?
Причично зачуван примерок, најс.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен ivanxh

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 605
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #23 на: 01 Мај 2022, 09:36:29 am »
Со здравје да си го возиш, одлично изгледа!

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1717
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #24 на: 01 Мај 2022, 11:18:38 am »
Убаво бмв, ова се чува ако е права километражата. Сегашниве коли многу погрди се споредено со оваа од 2002-ра, да не збориме за квалитет.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29326
  • CARclub.mk
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #25 на: 01 Мај 2022, 12:28:07 pm »
Честито! :)

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1905
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #26 на: 01 Мај 2022, 17:38:37 pm »
Со здравје да се вози! Убава. Со воланот и навигацијата личи многу понова него што е.

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1060
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #27 на: 01 Мај 2022, 20:27:01 pm »
Само убавини да те пратат. Ја па renault, (баклава,  пи*ка) ти нудев.:D

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6300
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #28 на: 01 Мај 2022, 22:23:13 pm »
Фалави дечки, да сте живи и здрави :)

Фала на сите дечки.. Да си купите што ќе посакате :)

Е60 во споредба со конкретнава е39ка е доста понеквалитетна кола, како надворешно така и внатрешно.. Евтини излитени пластики, внатре крцка, положбата за седење чудна некако не ми лежеше..
Во вожња е60 е доста покрута, топка по нерамнини а сепак понестабилна.. Исто така и мнооогу побучна поготово на мали брзини..
Потрошњата на е60 градска нафта (80ден) беше околу 12, отворено 7.. Додека на ова градска плин (49 ден) е околу 14 а отворено 8...
А да, одржувањето е доста поскапо и доста покомплицирана машина (автоматик, дизни, црева, вакуми, интркулер, турбо, пумпи, егр, дпф..)

Добар бандаж и соодветна висина е многу важно   :) Туку ти ги полираш овие колите или така ги купуваш ?  ;D
Е60ката јас ја полирав.. Оваа така е земана, ќе ја полирам летово само фино..И мене ми е чудна е60 положбата за возење некако, не ме собира. Чудна е. Другиве ствари што ги пиша, да не имала проблеми со подвозје нешто?
Па воланот неможеше идеално ниско да се постави.. Десно тоа пластиката кај нозете тесна некако, лево командите на вратите сосема промаршени.. Подвозјето беше одлично, амортизери на 75-80%.. Со 17ките колата пливаше а па со 18ките беше ептен крута некако а сепак нестабилна..

Чесстито ауто бузуки, изгледа многу опсано!  8)
Бтв која е разликата меѓу овој мотор M54B25 и претходниот што го имаше М52B28? Имаат идентична коњажа.
Незнам поточно.. Овој мотор е 2500 кубици 192 коњи.. другиот 2800 193 коњи.. М54 се прочуени по фабрички трошкарање уље додека М52 немаат гајле..

Ова не е исто ко тоа шо го продаде, само друга боја ?
Причично зачуван примерок, најс.
Па не е баш.. Тоа беше 2000та година 528и али ништо посебно да речеш, обична е39ка.. Ова е редизајн, поново, позачувано, со подобра опрема..

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3977
 • MadaFunker
Одг: Bmw E39 525i 2002
« Одговори #29 на: 02 Мај 2022, 15:43:23 pm »
528i ништо посебно рече..седи кец :)

Со здравје да се вози и гледај чувај го ова :D
New blood of old school