Автор Тема: Астра Ј 1.4Т  (Прочитано 9904 пати)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5987
Одг: Астра Ј 1.4Т
« Одговори #75 на: 24 Март 2023, 12:12:08 pm »
Јас дизна, поготово на бензински мотор, не би чистел.

Создава многу повеќе проблеми од што решава. Нажалост, таа е ситуацијата со современите инјектори... Замена е најпаметен потег, иако е релативно скап.

Отсутен пеперутка16

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Одг: Астра Ј 1.4Т
« Одговори #76 на: 24 Март 2023, 18:51:30 pm »
убаво  :-*

Отсутен M.Meskov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 383
Одг: Астра Ј 1.4Т
« Одговори #77 на: 25 Март 2023, 12:10:11 pm »
Не би требало да има проблем ако се направи како што треба , јас сакам чисто превентивно да ги осчистам не е дека има потреба.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5987
Одг: Астра Ј 1.4Т
« Одговори #78 на: 25 Март 2023, 15:09:40 pm »
Не ги чепкај.

Отсутен M.Meskov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 383
Одг: Астра Ј 1.4Т
« Одговори #79 на: 01 Април 2023, 15:10:12 pm »
Редно време е еден сервис да и направиме по квалитетен, доста е само возенје