Автор Тема: VW Passat 2016  (Прочитано 5344 пати)

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7092
 • Плинаш!!!
Одг: VW Passat 2016
« Одговори #30 на: Мај 02, 2022, 17:44:44 pm »
Нема да му ја осигураат ако е пукната. На последната регистрација баш прашував, мислам околу 6500 денари ми рекоа осигурање за сите стакла и мислам дека не се исплати.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен gtiT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 171
Одг: VW Passat 2016
« Одговори #31 на: Мај 02, 2022, 19:42:53 pm »
Пред некое време во ПСС можеше (никој не се замара да гледа), ако има зуцка само. Сега не знам како е. Се исплати ако сакаш од Porsche да си нарачаш. Иначе не. У едел пром треба да е горе доле исти пари колку и осигурањето.

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1442
Одг: VW Passat 2016
« Одговори #32 на: Мај 02, 2022, 21:07:38 pm »
Osiguraj si ja pa ke ja smenish posle
За среќа осигурана е .

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8280
Одг: VW Passat 2016
« Одговори #33 на: Мај 02, 2022, 21:43:33 pm »
Нема да му ја осигураат ако е пукната. На последната регистрација баш прашував, мислам околу 6500 денари ми рекоа осигурање за сите стакла и мислам дека не се исплати.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Mene sofersajbnata mi e  pola kola i nova nesakam ni da pomislam kolku e. Taka da se isplati i te kako


Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7092
 • Плинаш!!!
Одг: VW Passat 2016
« Одговори #34 на: Мај 02, 2022, 22:29:30 pm »


Пред некое време во ПСС можеше (никој не се замара да гледа), ако има зуцка само. Сега не знам како е. Се исплати ако сакаш од Porsche да си нарачаш. Иначе не. У едел пром треба да е горе доле исти пари колку и осигурањето.
Да ако зимаш од официјален сервис, ама не верувам дека некоја компанија зима од официјален сервис. Сите гледаат да земат од најевтината. За меривата нова е 150€ со се промена и тоа квалитетна, а кинеска 120 барем беше пред 2 години.Osiguraj si ja pa ke ja smenish posle
За среќа осигурана е .
Среќа.... си се спасил.Нема да му ја осигураат ако е пукната. На последната регистрација баш прашував, мислам околу 6500 денари ми рекоа осигурање за сите стакла и мислам дека не се исплати.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Mene sofersajbnata mi e  pola kola i nova nesakam ni da pomislam kolku e. Taka da se isplati i te kako
Сигурно за твојата кола и поскапо ќе биде осигурањето....Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1442
Одг: VW Passat 2016
« Одговори #35 на: Мај 03, 2022, 19:41:25 pm »
600 евра е п.стакло. ЈАс каско имам.
Во мојот случај Се исплати и АО + стакло да ја осигураш @Zile

Отсутен gtiT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 171
Одг: VW Passat 2016
« Одговори #36 на: Мај 03, 2022, 23:57:18 pm »Да ако зимаш од официјален сервис, ама не верувам дека некоја компанија зима од официјален сервис. Сите гледаат да земат од најевтината. За меривата нова е 150€ со се промена и тоа квалитетна, а кинеска 120 барем беше пред 2 години.
Еуролинк ми имаат исплатено 36000мкд за шофершајбна од овластен сервис. За другиве осигурителни не знам.

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7092
 • Плинаш!!!
Одг: VW Passat 2016
« Одговори #37 на: Мај 04, 2022, 01:14:18 am »
600 евра е п.стакло. ЈАс каско имам.
Во мојот случај Се исплати и АО + стакло да ја осигураш @Zile
Ете кај тебе се исплати, ама на постара кола ваљда неДа ако зимаш од официјален сервис, ама не верувам дека некоја компанија зима од официјален сервис. Сите гледаат да земат од најевтината. За меривата нова е 150€ со се промена и тоа квалитетна, а кинеска 120 барем беше пред 2 години.
Еуролинк ми имаат исплатено 36000мкд за шофершајбна од овластен сервис. За другиве осигурителни не знам.
Ете имало и исклучоци, браво.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1442
Одг: VW Passat 2016
« Одговори #38 на: Септември 08, 2022, 14:31:23 pm »
07.09 - 213.500
Направен редовен сервис : оил и сите филтри

Sent from my SM-A525F using Tapatalk


Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1442
Одг: VW Passat 2016
« Одговори #39 на: Ноември 25, 2022, 19:43:11 pm »
23.11.22
Napravena rotacija na gumite.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk


Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1442
Одг: VW Passat 2016
« Одговори #40 на: Декември 04, 2022, 15:02:47 pm »
28.11.22
Купена нова батерија .
Се мислев меѓу Варта и Дурацел
Одбран Варта. Се надевам не згрешив....

Sent from my SM-A525F using Tapatalk