Автор Тема: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG  (Прочитано 6841 пати)

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5212
Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #75 на: 01 Јули 2024, 12:17:00 pm »
Јас да бев ќе го прежалев и предниот браник за такво лајно. Ако ништо друго ќе се отепа сам од бркањето.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7125
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #76 на: 01 Јули 2024, 12:23:34 pm »
Богами, алал да му е како не паднал. А не застанал, зашто 100% не бил исправен.

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3292
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #77 на: 18 Јули 2024, 09:40:57 am »
Втор редовен сервис на Шкодилак 30.000км, воедно монтирана и кука, 100 пати се предомислив кога ја конфигурирав и не нарачав, за еве сега да монтирам нахнадно 😅

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 958
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #78 на: 18 Јули 2024, 10:03:23 am »
Втор редовен сервис на Шкодилак 30.000км, воедно монтирана и кука, 100 пати се предомислив кога ја конфигурирав и не нарачав, за еве сега да монтирам нахнадно 😅

Каде монтираше кука и што цена ?

Отсутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 851
 • Am386 DX/DXL-40
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #79 на: 18 Јули 2024, 10:13:28 am »
 И дали имаше фабричка подготовка или не? :)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6632
 • French diamond
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #80 на: 18 Јули 2024, 11:04:27 am »
За нецела година 30К, ти другар такси да беше немаше толку километри да вртиш  :)

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5212
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #81 на: 18 Јули 2024, 12:29:07 pm »
Која беше одлуката на толку мн километри тепање со возилото да земеш бензин со некаков си мајлд хибрид место нормален Тди ?
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1696
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #82 на: 18 Јули 2024, 12:32:33 pm »
Која беше одлуката на толку мн километри тепање со возилото да земеш бензин со некаков си мајлд хибрид место нормален Тди ?
Ја сака природата(се шалам)
наздравје нека се множат километрите

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3292
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #83 на: 18 Јули 2024, 13:21:56 pm »
Втор редовен сервис на Шкодилак 30.000км, воедно монтирана и кука, 100 пати се предомислив кога ја конфигурирав и не нарачав, за еве сега да монтирам нахнадно 😅

Каде монтираше кука и што цена ?

Во МКМ оригинална нарачав, 80к со атест ме фати.

И дали имаше фабричка подготовка или не? :)

Немав ни подготовка нарачано...морав и дифузер и комплет инсталација до компјутер.

За нецела година 30К, ти другар такси да беше немаше толку километри да вртиш  :)

Па дневно имам фиксно 60км, до Скопје и назад 2 пати. Вторник, среда и четврток сум на терен низ Македонија, Косово и Албанија во главном со повремени излети до Белград и Загреб, зимски одмори, летни одмори, толку се километрите, се вртат :D

Која беше одлуката на толку мн километри тепање со возилото да земеш бензин со некаков си мајлд хибрид место нормален Тди ?

Мене не ми беше битно од причина што Туранот под 7л/100км не беше, ова исто ми е тука некаде, значи никаква финансиска разлика.
За бензин превага тест возењето кај Андреј што го правев и кога увидов колку е тивка колата, имав пробано претходно иста караван со 2.0TDI, и беше доста побучна.