Автор Тема: BMW F30 335i xDrive M Sport  (Прочитано 42241 пати)

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 564
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #420 на: 12 Април 2024, 15:03:42 pm »
Tвоето е на огласиве?

Тоа е, опипувам пазар малку, имам некои идеи ама отом потом. :)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6969
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #421 на: 13 Април 2024, 01:19:32 am »
Tвоето е на огласиве?

Тоа е, опипувам пазар малку, имам некои идеи ама отом потом. :)
Колку драхми му бараш?

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #422 на: 13 Април 2024, 07:24:36 am »
12 илјади евра му бара. Не е лоша понуда, искрено.  ;D
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 564
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #423 на: 13 Април 2024, 17:08:19 pm »
12 илјади евра му бара. Не е лоша понуда, искрено.  ;D

12 илјади евра капар, да.  ;D

@AUUU 35 бона почетна. Давам простор за договор секако

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 564
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #424 на: 02 Мај 2024, 23:40:53 pm »
Федекс денес пуштија мејл дека бандажите се стигнати на царина. Сеа уште 2-3 недели чекање Федекс да ги испроцесира... Не знам зошто ама имав впечаток дека со ДХЛ ќе стигнат. Штета.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29326
  • CARclub.mk
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #425 на: 03 Мај 2024, 07:50:29 am »
Ајде, па брзо да ги видиме намонтирани! :)

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 564
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #426 на: 03 Мај 2024, 12:39:59 pm »
Ајде, па брзо да ги видиме намонтирани! :)

Од твој коментар во царински уши. :)

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 564
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #427 на: 05 Мај 2024, 21:47:59 pm »
Светна сонце, па конечно убаво се гледа бојата :)


Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 564
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #428 на: 10 Мај 2024, 16:24:56 pm »
Федекс зачудувачки после само 2-3 работни дена, денес пуштија фактура. Понеделник ќе ја платам, така да во тек на следната недела ќе се стави керамика на бандажите и ќе бидат монтирани.

Него, светна пред 2-3 недели дека треба да се смени глицерин, па кога веќе се цеди, си реков и малце да надградам со челични црева за кочниците, поконкретно од Turner Motorsport:За глицерин најверојатно исто како и на Меганот ќе терам со Castrol SRF (односно, технички не е глицерин, на база на силикон е :)).

Присутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2618
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #429 на: 10 Мај 2024, 21:42:58 pm »
Vidi da ne e podobro da stavis low viscosity LV glicerin.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4494
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #430 на: 10 Мај 2024, 21:52:15 pm »
Да, ОЕМ е low viscosity - OEM 81220142156

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 564
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #431 на: 10 Мај 2024, 23:07:51 pm »
Vidi da ne e podobro da stavis low viscosity LV glicerin.


Не би требало да е проблем особено на лето. Другата опција за квалитетен глицерин со ниска вискозност е Motul DOT5.1, ама и далеку пониски температури. Од Castrol во Меганот сум ептен задоволен.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43461
 • Il Moderatore
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #432 на: 10 Мај 2024, 23:17:24 pm »
А Motul RBF 600 или RBF 660?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 564
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #433 на: 10 Мај 2024, 23:32:19 pm »
А Motul RBF 600 или RBF 660?

Ако не одам на low viscosity, тогаш Castrol SRF е убедливо најдобриот избор. Повисоки точки на вриење + е на силиконска база и е хидрофобно. RBF600 и 660 се препорачува да се менуваат еднаш годишно, SRF на 18-24 месеци со еден bleed измеѓу

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 564
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #434 на: 13 Мај 2024, 11:57:36 am »
Изненадија од Федекс :)