Автор Тема: BMW F30 335i xDrive M Sport  (Прочитано 41325 пати)

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #390 на: 26 Јануари 2024, 08:51:36 am »
Какви се сега перформансите после stage1? Имаш ли измерено?

Не сум стигнал со време да отидам на ваљак искрено. Сакам следна недела ама ќе видиме.
Se preporodi autovo so novata boja :)

Kako ti gi svetnaa ovaka bandasite, prvo poliranje na keramika?

Бандаживе освен перење не се чепнати од ко е кај мене колава 😄

Абе остај ваљак. Штоперица…

Не сум ни тоа, а имам човек со Dragy само се бара време

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #391 на: 27 Јануари 2024, 12:56:42 pm »
👌👌
Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6586
 • French diamond
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #392 на: 27 Јануари 2024, 13:01:47 pm »
Како би легнале дистанцери назад или бандаж со друго ет што би излегле до крилото  :) Можи и некој број поголеми exhaust tips, да се пополни празнината меѓу нив и браникот  :D

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #393 на: 27 Јануари 2024, 13:03:56 pm »
Како би легнале дистанцери назад или бандаж со друго ет што би излегле до крилото  :) Можи и некој број поголеми exhaust tips, да се пополни празнината меѓу нив и браникот  :D

Бандаж нов ќе иде, испланирано е сѐ само нека дојде време за летни :) исто и цел заден лонец со нови tips секако

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #394 на: 30 Јануари 2024, 14:11:53 pm »
Колку извади на dyno денес?  ;D ;D

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #395 на: 30 Јануари 2024, 14:15:36 pm »
Колку извади на dyno денес?  ;D ;D

Старо е видеото, од пред ремапот 😂

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6925
 • хаУс мајстор
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #396 на: 30 Јануари 2024, 14:40:58 pm »
Каква трансформација еј, браво!

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #397 на: 03 Февруари 2024, 13:47:54 pm »
Сјае. :)


Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #398 на: 19 Февруари 2024, 10:38:25 am »
Ај да дадам мал update тука пошто @Nandor The Relentless ме праша во другата тема  ;D. Денес официјално нарачав нови бандажи за БМВ-то. Се работи за бренд La Forge Industries (https://lf-ind.com/) и конкретно за претходната (v2) верзија од следниов модел: https://lf-ind.com/products/csf1-racing-forged-wheel. LFI изработуваат тркала по нарачка и се целосно ковани, што значи одличен strength-to-weight однос. Пред да нарачам се убив читање за брендов пошто не се баш познати, и на Биммерпост има 20 страни пофалби од луѓе со F80 и G80 M3ки, кои што покрај на улица ги возеле и на стази и немаат никакви проблеми. Бандажите се изработуваат по спецификација за секој модел.

Димензиите кои ги нарачав се следните:
Напред 19x8Ј ET30
Назад 19x8.5J ET35

За споредба, фабричките 403m што се кај мене се со следните димензии:
Напред 19x8J ET36
Назад 19x8.5J ET47

Одлучив да ги задржам фабричките димензии на гуми ради Xdrive, и убаво да ги извадам нанадвор без дистанцери.

Тежината на новите бандажи е околу 8-8.5кг по бандаж (во зависност од димензијата). Чисто за споредба, фабричките 403m тежат околу 13-14кг :)

Еве ја и бојата која што ја нарачав, со тоа што се договоривме за ситни измени во дизајнот:А ова се и измените во дизајнот (делот со зелено ќе го нема, и формата ќе биде таа со црвените линии)Вкупна цена со испорака до Мк, 2200 евра. Што е реално смешка за целосно ковани 19ки. Тука ќе има давачки и цената ќе скокне до 2800-2900, ама пак е steal :) Време на испорака е 8 недели, што значи дека ќе се возат летни гуми на постоечките бандажи па после ќе се менуваат пак  ;D и старите ќе одат кај Rim Doctor на многу потребна љубов, и ќе се спремаат за зимска сезона.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2072
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #399 на: 19 Февруари 2024, 12:15:04 pm »
Аматерски обид на брзинка:


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #400 на: 19 Февруари 2024, 12:21:41 pm »
Убави!

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #401 на: 19 Февруари 2024, 13:22:09 pm »
Аматерски обид на брзинка:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Имаа претходно сличен дизајн на тоа што го барам ама го укинаа недела дена пред да нарачам  :'(


Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2831
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #402 на: 19 Февруари 2024, 15:01:04 pm »
Аматерски обид на брзинка:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Имаа претходно сличен дизајн на тоа што го барам ама го укинаа недела дена пред да нарачам  :'(

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Овој бандаш е на мода веке скоро 2 години.И наредните 2-3 години ке биде актуелен така да одличен избор си направил.Разгледај што имаат понуда и Japan Racing. Имаат доста интересни модели.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6586
 • French diamond
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #403 на: 19 Февруари 2024, 15:36:31 pm »
Машала цена, то ти е прав автомобилистички ентузијазам  :)

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #404 на: 19 Февруари 2024, 16:12:15 pm »
Машала цена, то ти е прав автомобилистички ентузијазам  :)

Кога ќе споредиш што добиваш, и не е толку скапо. HRE fully forged се 10к евра сет