Автор Тема: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade  (Прочитано 4435 пати)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4799
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #30 на: Јуни 17, 2022, 13:42:05 pm »
А бе добро, вие пушачите имате непотребни издатоци.

Јас не сум пушач, немам непотребни трошоци, примањата ми се одлични, ама некни срцев удар ќе добиев кога за 34 литри бензин платив 3.800,00 денари.

3.800,00!

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8399
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #31 на: Јуни 17, 2022, 13:47:33 pm »
Е добро де, ќе се откажам и од леб (само месо ќе јадам) ама ќе возам :D

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3390
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #32 на: Јуни 17, 2022, 13:54:21 pm »
Место тонус леб од 80 денари да јадите, ќе си купиш вчерашен леб за 10/12 денари и ете го бензинот.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4799
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #33 на: Јуни 17, 2022, 19:06:55 pm »
Заебаајте се вие само...

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13209
 • Пудингот на шоферството
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #34 на: Јуни 17, 2022, 19:52:28 pm »

Ситно е кај мене,850-900л ради помали резервоари,кај колегата собира 1400л х 2.11€ 😂
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7689
 • Хорска Секција
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #35 на: Јуни 25, 2022, 14:17:11 pm »
симо па ти си инспирација бе чоек. ко ќе те начекам нарден пат у кафанче частам пиво. :)
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #36 на: Јуни 25, 2022, 15:16:58 pm »
Може и у гранапче, да нѝ остане некој денар за уље и бензин :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7689
 • Хорска Секција
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #37 на: Јуни 26, 2022, 18:53:26 pm »
Може и у гранапче, да нѝ остане некој денар за уље и бензин :D
Јас не смеам да пијам, на антибиотици сум.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4799
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #38 на: Јуни 27, 2022, 08:30:51 am »
Викни го да го частиш, биди маж, шо ќе го начекуваш...

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7689
 • Хорска Секција
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #39 на: Јуни 27, 2022, 23:19:58 pm »
Викни го да го частиш, биди маж, шо ќе го начекуваш...
Проблем е времето, не друго. Треба да сме двајцата авејлибл, па пореално е дека ќе се начекаме. По исти кафани излеваме
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3976
 • Пиши лаже
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #40 на: Јуни 27, 2022, 23:43:43 pm »
Не дава да се отвори со точно време, така да 4:45. :D