Гласање

Со кој бренд на полначи имаш позитивно искуство?

EINHELL
2 (9.5%)
MAXPULS
0 (0%)
PRAXIS
0 (0%)
FOXSUR
3 (14.3%)
Клон на FOXSUR
0 (0%)
RAIDER
0 (0%)
INGCO
0 (0%)
EXTOL
1 (4.8%)
ULTIMATE SPEED (LIDL)
6 (28.6%)
EXIDE
1 (4.8%)
VILLAGER
0 (0%)
CTEK
2 (9.5%)
BOSCH
2 (9.5%)
TOTAL
0 (0%)
AGRINA
0 (0%)
ДРУГ
4 (19%)

Вкупно гласови: 21

Автор Тема: Полначи за акумулатор  (Прочитано 1542 пати)

Отсутен Coco

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #90 на: Февруари 11, 2022, 21:21:50 pm »
Дечки ме интересира што коментар ќе дадете за овој полнач,и дали некој го користел до сега?
https://carbox.mk/product/polnac-za-akumulator-praxis-60-52410/

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1192
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #91 на: Февруари 12, 2022, 02:09:01 am »
 Класен, тема за полначи кога?  :-\

Отсутен ARCHER

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
 • ABOVE & BEYOND
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #92 на: Февруари 17, 2022, 14:10:57 pm »
Со оглед дека во темата „Предлог за акумулатор“ веќе речиси повеќе се зборува за полначи наместо акумулатори и и покрај барањето на неколку членови до администраторот за префрлување на дискусијата во нова наменска тема, еве јас ќе отворам нова, па можеби тогаш конечно ќе се префрлат, а нема да ги мешаме работите.  ;)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27698
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #93 на: Февруари 17, 2022, 14:30:23 pm »
Не сум забележал, ќе префрлам. :)

Отсутен ARCHER

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
 • ABOVE & BEYOND
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #94 на: Февруари 17, 2022, 14:31:33 pm »
Одлично! Благодарам! :)

Отсутен ARCHER

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
 • ABOVE & BEYOND
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #95 на: Февруари 18, 2022, 12:55:08 pm »
Одлично детално видео за полначот Einhell CC-BC 6 M.
Одлично се гледа колку всушност е напреден процесорот и како прави проверки, постојано ја менува јачината и напонот и прави паузи со полнење.


Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4866
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #96 на: Февруари 19, 2022, 10:07:51 am »
Добро е срочена анкетата, пристојно и без „кој е најдобриот полнач на свет“ забегувања. :)

Отсутен Iron Man

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
 • Рок на бришачи за шофершајбна: неограничен
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #97 на: Март 04, 2022, 00:58:09 am »
Maxpuls mislam deka e najeftin na pazarov, okolu 1300 denari vo eurotools. Nikoj ne glasal za nego vo aketata. Dali nekoj mozebi ima iskustvo so nego?

Отсутен ARCHER

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
 • ABOVE & BEYOND
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #98 на: Март 09, 2022, 10:51:51 am »
Да, MAXPULS е најефтин, 1.380 денари во ЕУРОТУЛС. Особено што сите останати во изминатиов месец поскапеа. EINHELL, на пример, поскапе цели 800 денари!

Супер би било некој да сподели искуство, ако има. :)

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3431
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #99 на: Март 09, 2022, 10:55:41 am »
Ne e voj, podobra opcija od maxpuls za parite🤔
Go imaat i na lager, i mislaam deka ima i garancija
https://contigo.mk/index.php/product/polnac-za-akumulatori-12v-5a/


Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 330
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #101 на: Мај 13, 2022, 20:17:47 pm »
Здраво дечки.
Добар е полначов што се продава во Лидл ?

Отсутен ARCHER

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
 • ABOVE & BEYOND
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #102 на: Мај 13, 2022, 20:18:59 pm »
Па, затоа имаш горе анкета. Погледни резултати.

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 330
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #103 на: Мај 13, 2022, 20:21:55 pm »
Па, затоа имаш горе анкета. Погледни резултати.
Јасно. Фала

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51491
 • Махер
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #104 на: Мај 13, 2022, 20:26:14 pm »
Одличен!