Автор Тема: Mercedes w210 E270cdi  (Прочитано 65778 пати)

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3760
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #570 на: 27 Октомври 2022, 16:51:54 pm »
Eve edna stranicno so zimskiot set
Plus eden sluzben pes

Sent from my MI MAX using Tapatalk
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Zemi mu edni ratkapni ( sivi, nemoj slucajno crni ) 😁

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #571 на: 28 Октомври 2022, 09:41:51 am »
Eve edna stranicno so zimskiot set
Plus eden sluzben pes

Sent from my MI MAX using Tapatalk
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Влатче, стави му раткапна ОЕМ... Многу неубаво, да речам грдо ми е вака на изглед, а преубаво количе... Како недоправена е со црнава челична фелна...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4920
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #572 на: 28 Октомври 2022, 10:21:30 am »
Beauty is in the eye of the beholder шо викаат американците. Мене вака ми е совршенство било која кола за зимски сет да е со добар црн челик и солидна зимска гума, пластики на убави тркала црни тркала како овие ми е бљувотина.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5399
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #573 на: 28 Октомври 2022, 19:11:50 pm »
Sabajle stignaa sjalickite od aliexpres konecno posle 2 meseci. Model T5 ama komplet so fasonka. Gi otpisav ama ete stignaa. Poshtarot bil na odmor pa nemalo koj da gi donese idioti. Pa javi se bre ima broj na pratkata. Nebitno denes nacekav lufta 15 min otvoriv saltablata gi smenib bas tie dole kaj satot i dvete na golemiot displej. Sega si e kako treba. Taman ostanaa i rezerva nekolku da ne zatreba. Prosliot pat naracav tocno edna crkna i ajde vrakjaj posle od starite pola belo pola zolto. Inace idat 6 mali T5 komplet so fasonka i 2 golemi T10 tie se vadat od fasonkata se menuvaat taka samo sjalicka.


Sent from my MI MAX using Tapatalk

Отсутен Marakana

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 886
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #574 на: 28 Октомври 2022, 19:16:11 pm »
Lesno li  se otvora salt tabla, kaj mene so godini edna sijalicka e crknata ama jbg, da ne se rastropa plastika ili nesto poposle pa ne ni cepkam.
Koga veke pisuvam, rece deka si so namera da go servisiras menuvacot pa cisto informativno vo dizel teknik pred aracinovo 150e , nekni smeniv kaj mene. Nekoja drasticna auuu promena ne primetiv zasega
Коме је суђено да буде јебан, том гаће саме падају

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5399
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #575 на: 28 Октомври 2022, 19:40:58 pm »
Lesno li  se otvora salt tabla, kaj mene so godini edna sijalicka e crknata ama jbg, da ne se rastropa plastika ili nesto poposle pa ne ni cepkam.
Koga veke pisuvam, rece deka si so namera da go servisiras menuvacot pa cisto informativno vo dizel teknik pred aracinovo 150e , nekni smeniv kaj mene. Nekoja drasticna auuu promena ne primetiv zasega
racno ili mashinski menuvaa za taa cena ?
Ako e w210 epten lesno se otvara saltablata za 20 sekundi iskaca i sjalickite se pozadi samo treba edna jaka zica i na vrvot svitkana kako bikvata Г.
Ako si so w210 i od Skopjde dojdi odma kje smenime samo sjalicki zemi. Ustvari ako e za 1 imam jas zolta vishok so fasonka. Samo prvo od levo kje fatis posle od desno.
https://youtu.be/FktzlHYJqZI

Отсутен Marakana

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 886
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #576 на: 30 Октомври 2022, 15:03:42 pm »
Kombinirano pretopstavuvam :) , vadenje kapak, menuvanje filter i dihtong racno a sipuvanjeto od kaj motorot verojatno masinski. Pretopstavuvam posto na dignata hauba od kaj sto sedev ne mozev da vidam. Inace si sedis, pijes kafe i zavisi na koja rampa ti e kola nesto mozes i da gledas kroz staklo.
Fiskalna ne baraj, kartica ne primaat ... samo cash

https://imgur.com/7Y5YQeG

Inace moze da ti se najde i ova, ceni od matrix (jas imam 1l od lani ostanoto)

https://imgur.com/OgxPwaG

Inace, sto se odnesuva do sijalicki pominav cel manuel ne najdov sto sijalicki odat na salt tabla, ako imas link ili od kade da gi zemam tuka kaj nas pa da se pozanimavam

Коме је суђено да буде јебан, том гаће саме падају

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3446
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #577 на: 30 Октомври 2022, 15:56:50 pm »
Те вратија од водно Тоа на се личеше освен на полицаец

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5399
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #578 на: 30 Октомври 2022, 16:47:48 pm »
Те вратија од водно Тоа на се личеше освен на полицаец

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk


more sve po spisok.
Mu vikam pusti me nagore vika decko jasum tuka da neidete nagore plus nema parking gore. Mu vikam momce tebe da ne te interesira jas kaj kje parkiram daj da projdam ama nebivase. Otidovme u park i tamo haos. Kola ostavivme kaj akva parkot i peski posle.

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3446
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #579 на: 30 Октомври 2022, 17:03:01 pm »
Исто и јас, јбмти караван не го собира нигде него те поминав после школото кај легнатите џацови Викам од кај ми е познат овој со мерцедесот што поминува во средина меѓу двата легнати полицајци

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5399
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #580 на: 30 Октомври 2022, 17:45:23 pm »
Исто и јас, јбмти караван не го собира нигде него те поминав после школото кај легнатите џацови Викам од кај ми е познат овој со мерцедесот што поминува во средина меѓу двата легнати полицајци

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk


nemoj da mi kazes deka bese ti so toa pezovceto sto go stiskase nagore bas kaj toa legnatite.
Izvini vaka ama soprugava moja bas iskomentira kaj onakvo leta ovoj nagore da ne saka prv da stigne na zicara :)

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3446
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #581 на: 30 Октомври 2022, 17:51:14 pm »
Исто и јас, јбмти караван не го собира нигде него те поминав после школото кај легнатите џацови Викам од кај ми е познат овој со мерцедесот што поминува во средина меѓу двата легнати полицајци

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk


nemoj da mi kazes deka bese ti so toa pezovceto sto go stiskase nagore bas kaj toa legnatite.
Izvini vaka ama soprugava moja bas iskomentira kaj onakvo leta ovoj nagore da ne saka prv da stigne na zicara :)
Хахах јас беше убав звук вади над 4000,малата се радува"вози вози тато ":)

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5399
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #582 на: 30 Октомври 2022, 18:41:36 pm »
Najiskreno i kaj mene maliot se raduva nekad mecevo kaj sto nema soobrakjaj znam da go stisnam ama onaka samo na trganje od 0-60km i vlece bas domakjinski on presrekjen ajde ajde ajdee...Arno ama limiterot sto e na suvozacko sediste odma reagira i pocnuva da mrci.

Отсутен ivanxh

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 605
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #583 на: 30 Октомври 2022, 19:13:08 pm »
Najiskreno i kaj mene maliot se raduva nekad mecevo kaj sto nema soobrakjaj znam da go stisnam ama onaka samo na trganje od 0-60km i vlece bas domakjinski on presrekjen ajde ajde ajdee...Arno ama limiterot sto e na suvozacko sediste odma reagira i pocnuva da mrci.
Не може софтверски да се калибрира лимитерот?

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6476
  • French diamond
Одг: Mercedes w210 E270cdi
« Одговори #584 на: 30 Октомври 2022, 19:36:52 pm »
Сигурно можи во Сити или некој друг шопинг мол  ;D

Јас немам таква мака, дури мора да нагласам пример еј 200 кренала, за да ми биди поинтересно  ;D