Автор Тема: Предлог за нова кола  (Прочитано 28425 пати)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6308
 • French diamond
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #45 на: Јануари 13, 2022, 11:56:51 am »
Miksi, veke poodamva nesto ne mi e jasno kaj tebe.
Pa do koga ke cekas.
Mislam deka e krajno vreme da vozis nesto so propelerce i na volan :)

Ne se zamaraj voopsto so drugi koli, site pokusavaat da go dostignat propelerceto vo klasa 3ka/4ka.
Cuvstvoto zad volan e edinstveno. Zemi probaj. Ako ti legne druga kola vise ne vozis.

Заборај да допишиш , да г'ебам :D

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6870
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #46 на: Јануари 13, 2022, 12:08:53 pm »
Јас не знам што да препорачам. По се изгледа пазаров кај нас е сконцентриран на возила до 30к. Дали би имале и експертиза за утреден за некои работи за сервис. Зеро можеби најдобро би те упатил.

Да имам некој денар вишок би отишол на оние патеките каде што рентаат суперкарс па би се издувал прописно.

п.с. Некое Порше се наоѓа за пеесче?!?

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12994
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #47 на: Јануари 13, 2022, 12:31:04 pm »
Мислам измешавме малце лончињата.

Немаме буџет, немаме дефиниција „нова кола“ :)

Скрос нова од салон или релативно нова (колку е тоа релативно нова) :) итн.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #48 на: Јануари 13, 2022, 12:38:29 pm »
Изглеа тендерот за ова е пишан:
https://www.audi.de/de/brand/de/neuwagen/a5/rs-5-sportback.html

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7247
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #49 на: Јануари 13, 2022, 12:39:38 pm »
Помал седан дали влегува во избор? Или мора да е лимузина..

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4135843

Mercedes-Benz AMG A35 4MATIC saloon 2020 8.000km

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #50 на: Јануари 13, 2022, 12:40:57 pm »
Изглеа тендерот за ова е пишан:
https://www.audi.de/de/brand/de/neuwagen/a5/rs-5-sportback.html
Реално ако се даваат пари, така треба, а не 2.0 мотори со турбовци и електрики.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #51 на: Јануари 13, 2022, 12:41:38 pm »
Скрос нова од салон или релативно нова (колку е тоа релативно нова) :) итн.

Кажа чоекот, половна само Giulia QV би купил, друго ново само. Е сеа, асална QV нема за под 65.000 надвор, сосе давачки ќе дое доста повеќе - нели. Тоа значи RS5-кава е таман со буџетот.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #52 на: Јануари 13, 2022, 12:50:24 pm »
RS5-кава нова е прескапа, над 90к. Штета што S5 ги носат само со дизели во Европа наместо со 3.0 V6 бензинци како секаде надвор од Европа. Така да мислам останува тоа дека ќе биде некое возило со I6 бензинец од BMW.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Присутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2475
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #53 на: Јануари 13, 2022, 13:07:21 pm »
Coekot si rece budjet 20% nad Superbot.
I odma site zapukavme so svoite zelbi od Panameri, RS5  :) 911


btw. ima edna M2 "polovna" vo m-car (8000km), ako dobro razbrav bolidot e na Vukov spremana u Solun.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12994
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #54 на: Јануари 13, 2022, 13:23:07 pm »
20% на старо или на ново?

Немам престава колку бил неговиот суперб на ново? 40К? Значи circa 50K?

Затоа викам немаме бројки.

Колку е тоа ново? Скрос ново од салон? 10000км, 20, 30, 50 100?

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6314
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #55 на: Јануари 13, 2022, 13:28:35 pm »
На крај нов суперб ќе си земе

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10828
 • 430i
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #56 на: Јануари 13, 2022, 13:38:14 pm »
наместо да му врти тоа пропелерот глаата да му пукне накај Хрватска, нека стои овој плаво белиот на волан ;D

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19996
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #57 на: Јануари 13, 2022, 13:58:14 pm »
340i, 440i, А4 или А5.

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3742
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #58 на: Јануари 13, 2022, 17:51:26 pm »
@miksi макава ти ќе си ја решиш не е така голема, нeго кажи со време Шкодата колку ја даваш :)

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1467
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #59 на: Јануари 13, 2022, 21:39:39 pm »
и да почнеме пополека со ждрепката...
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.