Гласање

Hot hatch за вас?

Alfa Romeo Giuilietta QV
70 (13.4%)
Opel Astra OPC
45 (8.6%)
Volkswagen Golf GTI
57 (10.9%)
Audi S3
59 (11.3%)
Skoda Octavia RS
33 (6.3%)
Seat Leon FR
47 (9%)
Renault Megane RS
53 (10.2%)
Ford Focus ST
28 (5.4%)
BMW 135i
50 (9.6%)
Mercedes A45 AMG
79 (15.2%)

Вкупно гласови: 280

Автор Тема: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?  (Прочитано 146139 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16630
 • Keep it 100
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #945 на: Август 05, 2021, 20:17:30 pm »
Ентериеров е очаен за Volkswagen, кои порано имаа најдобри материјали и најдобра ергономија во класата. Како да им избегал добриот дизајнер и да го вработиле 15 годишниот внук на директорот на негово место.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53139
 • Махер
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #946 на: Август 05, 2021, 20:29:00 pm »
Ентериеров е очаен за Volkswagen, кои порано имаа најдобри материјали и најдобра ергономија во класата. Како да им избегал добриот дизајнер и да го вработиле 15 годишниот внук на директорот на негово место.
Тачои пукаат, тачои, тачои брат тачои.
Тач команди на волан ба4ко.

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19870
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #947 на: Август 06, 2021, 02:59:59 am »
Позадините на инфотејнментот ужас, ГТИ само црвена боја, R само плава боја. Запнале со боите како 80ти да се пак и се фура еден стил на се.

Контролите за клима не се осветлени. Нема врталка за звук. минимум 3 кликања е било што да се направи на инфотејнментот.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6248
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #948 на: Август 06, 2021, 07:22:28 am »
Се надевам дека со наредниот фејслифт ќе средат нешто зошто тоа им е единствениот минус. Особено не го разбирам моментот со неосветлени контроли за клима. Али со оглед на тоа што пежо 308 пред 5+ години беше меѓу првите што излегоа со вакво глупо решение све да иде преку тач, не гледам како ќе идат работиве кон подобро.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4176
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #949 на: Август 07, 2021, 20:59:09 pm »
Се надевам дека со наредниот фејслифт ќе средат нешто зошто тоа им е единствениот минус. Особено не го разбирам моментот со неосветлени контроли за клима. Али со оглед на тоа што пежо 308 пред 5+ години беше меѓу првите што излегоа со вакво глупо решение све да иде преку тач, не гледам како ќе идат работиве кон подобро.
Само тоа... и ценичката како за BMW М3 од 2005та.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #950 на: Август 07, 2021, 22:07:11 pm »
Bills have to be paid.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #951 на: Август 10, 2021, 19:53:42 pm »
... како за наш џеб.


« Последно менување: Август 10, 2021, 21:56:46 pm Stratro »

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4622
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #952 на: Август 17, 2021, 09:45:39 am »


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16630
 • Keep it 100
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #953 на: Јануари 08, 2022, 12:23:55 pm »

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53139
 • Махер
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #954 на: Октомври 27, 2022, 21:56:45 pm »

И тоа одма.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6358
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #955 на: Јануари 05, 2023, 09:50:07 am »

Отсутен Astra 08

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 104
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #956 на: Јануари 14, 2023, 12:33:42 pm »
Па ти Гољфот така го возиш

Sent from my SM-G985F using Tapatalk