Автор Тема: Opel Kadett C 1974  (Прочитано 96318 пати)

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1333
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #510 на: Септември 27, 2019, 23:39:08 pm »
Истиот одговор како и во темата со корсата. Не сум во план да ставам ксенон и фолии, па да не сметаат темиве :)
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6602
 • хаУс мајстор
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #511 на: Септември 28, 2019, 05:42:56 am »
Ај, ќе ти пројде...

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3896
 • MadaFunker
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #512 на: Септември 28, 2019, 15:42:50 pm »
New blood of old school

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9928
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #513 на: Септември 30, 2019, 17:05:07 pm »
Не може клуч :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6602
 • хаУс мајстор

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1333
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #515 на: Август 05, 2023, 02:48:27 am »
https://sdk.mk/index.php/magazin/veleshanetsot-riste-mulev-so-negoviot-49-godini-star-opel-kadet-na-evropski-sobir-vo-bih/
Се вози кадетчето прилично многу :D. Од средина на јули 2022 до сега имам нешто над 10500км поминато, од кои 90% се на отворено.
Имам и инстаграм направено кај што ја има скоро цела историја од кога е кај мене, па кој го интересира бујрум линкче: https://www.instagram.com/the.ferrari.red.kadett/

А еве некоја слика од местата посетени низ државава и соседните држави во последнава година:

Платамона, Јули 2022:
Парачин, Септември 2022:


Езеро Младост, Октомври-Ноември 2022:
Новогодишен собир Скопје, Декември 2022:


Олдтајмер Рели ,,Окупирање на Лидл''-Врање, Март 2023:
Београдски саем-Белград, Март 2023:
Првомајска вожња (Велес-Преспа-Галичица-Љубаништа-Поградец-Лин-Струга-Вевчани-Дебар-Маврово-Скопје-Велес), Април-Мај 2023


Софија, Јуни 2023:
Вишеград, Јули 2023:


Широки Бријег, Јули 2023:


Херцег Нови, јули 2023:Олимп, Серпентината над Лептокарија, Јули 2023:

« Последно менување: Август 05, 2023, 09:12:16 am МулевР »
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6563
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #516 на: Август 05, 2023, 06:28:14 am »
Браво, секоја чест. Опелов како нов не поминувал толку километри. :)

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4696
 • Пиши лаже
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #517 на: Август 05, 2023, 07:49:26 am »
Браво Рики, само напред!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33666
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #518 на: Август 05, 2023, 09:07:38 am »
Тооо масторе, фантазија. Поздрави ми го тој со Кадетот Б

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28593
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #519 на: Август 05, 2023, 09:50:01 am »
Браво! Секоја чест, вака треба да се ужива во кола!

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 479
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #520 на: Август 05, 2023, 10:31:15 am »
Цена
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16959
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #521 на: Август 05, 2023, 10:47:41 am »
Браво, мора неизмерно многу мерак да ви прави изминатата километража, бидејќи е доказ дека колата сте ја склопиле како што треба.

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1333
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #522 на: Август 05, 2023, 18:09:05 pm »
Фала ви дечки, дупло да уживате во тоа што ви прави мерак. Како што пиша @MartinAlfista, премногу прави мерак и премногу ме прави горд тоа што со без малку 50 години стара кола можам без размислување да поминам и до 1000км во еден ден. (Рекордот е 950км во еден ден, Велес-Белград-Велес. Со една пауза од 15 минути за појадок и дополнување гориво кај Велика Плана за натаму и една пауза за дополнување гориво кај Ниш за враќање назад.)

Цена
Цена нема, правам замена само за 944 :D :D :D

П.С. Ако некој по некоја случајност иде од Минхен кон Македонија, има место за една кутија со дефлектори (Мод за двозонска клима и на дожд :D) и би сакал да ми направи услуга да ги донесе наваму би частел пиво, две-три-десет :D :D
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i