Автор Тема: Renault Megane mk1 1.8 16v  (Прочитано 7831 пати)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6184
 • French diamond
Одг: Renault Megane mk1 1.8 16v
« Одговори #30 на: Јануари 26, 2021, 19:59:01 pm »
Свежната предницата со нови амортизери  :)

Не пребирав многу, многу за марката, ми беше важно да се нови, а и добра цена ми излегоа. Да истераат 2 години со H&R спиралите ќе бидам задоволен..инаку гаранција имаат 6 месеци, како и секои други буџет марка.

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 928
Одг: Renault Megane mk1 1.8 16v
« Одговори #31 на: Април 03, 2021, 15:19:05 pm »
Да ти ја освежам малце темата.03.04.2021 на 217 000 км променет по 2ор пат сет затегачи,ребраст,ПК каиш,водна пумпа, масло и филтрите. Деловите порачани од кај @Prcot , сеа нека се вози старката рает наредни 50 000 км : (по предлог од механичарот)
Еве слика од стариот каиш Dayco со поминати +/- 60 000 км и сарост нецели 5г.
Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16959
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Renault Megane mk1 1.8 16v
« Одговори #32 на: Април 03, 2021, 18:12:37 pm »
И кој знае колку температурни циклуси :) На време фатено, нека се вози раат :)

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 928
Одг: Renault Megane mk1 1.8 16v
« Одговори #33 на: Мај 20, 2021, 18:38:36 pm »
Ајде можи клуч на темата, брат ми појќе нема upate да прави  :D А татко ми не вервам да чита форуми

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5463
Одг: Renault Megane mk1 1.8 16v
« Одговори #34 на: Мај 20, 2021, 19:18:11 pm »
Стариот чекал Кољо да направи голем сервис и да му го купи 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен martin_bt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2501
 • Дете Битолчанче
Одг: Renault Megane mk1 1.8 16v
« Одговори #35 на: Мај 20, 2021, 19:38:00 pm »
Таман ке си товара рајат сега чоеко 😁😁
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6184
 • French diamond
Одг: Renault Megane mk1 1.8 16v
« Одговори #36 на: Септември 09, 2021, 14:52:36 pm »
Megane- то се вози редовно, околу 65 000 во сопственост наша за 5 години. Појави прв дефект на пат за Албанија се случи да почне да грее на тие угорниците кон Саранда, ама само таму, никаде на друго место, па најверојатно е диктонот на декла под-отиден, ќе се прави здравје за другото лето.Не знаев дека сум сменал амортизери напред, сега видов во темата, има повторно некое тропкање напред, дали толку брзо откажаа благодарение на спиралите или е нешто друго, многу е тивко за да се пронајди.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6184
 • French diamond
Одг: Renault Megane mk1 1.8 16v
« Одговори #37 на: Август 01, 2023, 00:15:22 am »
Одамна не сум постирал ништо за Ренолката, се вози редовно, моментално е на околу 240 000, му зедов масло и филтер + зглоб од Немачка.