Автор Тема: Formula 1 - Season 2022  (Прочитано 32604 пати)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52490
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #480 на: Ноември 19, 2022, 16:36:56 pm »
Ред Бул за прв пат стартуваат 1-2. Прв пат, да. Последно стартувале 1-2 во 2018та...


Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7031
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #481 на: Ноември 19, 2022, 17:28:15 pm »
Замисли сеа Верстапен да се тресне у Перез на прв свиок. ;D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52490
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #482 на: Ноември 19, 2022, 17:47:40 pm »
Замисли сеа Верстапен да се тресне у Перез на прв свиок. ;D
Поверојатно е после прва кривина да е на 3то место, поминат од 1 мерцедес.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5264
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #483 на: Ноември 22, 2022, 07:15:22 am »
Една од ретките трки каде стратегијата на Ферари да роди плодови, и Леклерк втор да заврши.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10610
 • 430i
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #484 на: Ноември 25, 2022, 11:08:37 am »

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1188
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #485 на: Ноември 29, 2022, 10:45:53 am »
Биното заминува од ферари, кој ке го наследи ке видиме

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1479
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #486 на: Ноември 29, 2022, 10:56:51 am »
Време му беше.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10610
 • 430i
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #487 на: Ноември 29, 2022, 11:56:26 am »
не гледаме титула ни наредни 3-4 години :(

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42132
 • Il Moderatore
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #488 на: Ноември 29, 2022, 13:05:53 pm »
Според мене, грешка е што Биното напушта позиција. Некои работи треба да созреат. Мерцедес и Ред Бул не ги менуваа(т) своите шефови кога не освојуваа титули.
Да, имаше грешки, но како што и самиот Биното во некое интервју имаше посочено, тимот треба да созрее пред да стигне до борба за титула. Таман почнаа помалку борба да пружаат, и оп, сега малтене, ресет!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 411
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #489 на: Ноември 29, 2022, 13:48:05 pm »
Само Гунтер Штајнер за Ферари, може нема да има титули, ама барем нема да им е досадно.
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10610
 • 430i
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #490 на: Ноември 29, 2022, 14:01:04 pm »
Според мене, грешка е што Биното напушта позиција. Некои работи треба да созреат. Мерцедес и Ред Бул не ги менуваа(т) своите шефови кога не освојуваа титули.
Да, имаше грешки, но како што и самиот Биното во некое интервју имаше посочено, тимот треба да созрее пред да стигне до борба за титула. Таман почнаа помалку борба да пружаат, и оп, сега малтене, ресет!

Биното е цел живот во Ферари, пред се работејќи на развој на мотор (уште во ерата на Шумахер).
Позицијата која ја доби беше следствено на се' он што го има направено во и за Ферари.

Мислам дека прерано се откажаа од него, или пак тој има попуштено под притисок, ама мислам дека промените требаше и мораше да се извршат внатрешно, без негова замена.
Таман излегоа позитивни вести дека е најден и решен проблемот со надежноста на моторот и треба наредна година да не го „штедат“, и сега го менуваат.

Било кој да дојде на негово место, треба да поминат неколку години за да се воспостави неговиот начин на работа, функционирање и одлучување.
А пак доколку догодина Ферари се бори за титула, тоа ќе биде заради досегашната работа на тимот, а не заради промената на “тренерот“.

Едит:
на слична бранова должина е размислувањево

« Последно менување: Ноември 29, 2022, 14:20:20 pm marjanot »

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52490
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #491 на: Ноември 29, 2022, 15:04:02 pm »