Автор Тема: Formula 1 - Season 2022  (Прочитано 18398 пати)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51720
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #300 на: Јуни 19, 2022, 22:07:08 pm »
Можеби требаше Саинц да стави медиум гуми, со нив би требало да е малку побрз, а да издржат до крај.. со оглед на тоа што Макс имаше постари хард.
Не само Сајнц, чудно беше и за другите што влегоа тогаш. Одма после сајнц Алонсо и Окон на медиум отидоа. Сепак Саинц не е Леклер па да проба да направи нешто од ништо. Едино што можеше е да се жртвува со еден spin за да заврши 5ро место.


Немаше да издржат до крај, се виде веќе претпоследниот и последниот круг дека Саинц имаше проблеми со тракцијата на одредени свиоци. Со медиум веројатно ќе беше полошо.

На макс баш му рекоа од бокс, ич да не ги жалиш гумите. Слоооободно. Ич. Ќе истераат до крај како и да е.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6149
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #301 на: Јуни 19, 2022, 22:07:21 pm »
Добра трка особено после сејфти кар. Хамилтон колку толку се држеше со првите двајца додека Расел го снема во свемирот. Штета за хаас, незнам магнусен шо туку влагаше толку агресивно на почетокот и сам се заеба човекот.

Присутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6899
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #302 на: Јуни 19, 2022, 22:13:51 pm »
Немаше да издржат до крај, се виде веќе претпоследниот и последниот круг дека Саинц имаше проблеми со тракцијата на одредени свиоци. Со медиум веројатно ќе беше полошо.

Макс имаше 6 круга постари хард, му рекоа гас до даске гумите се сигурни. ;D :D Стојам на тоа дека требаше Саинц медиум да клај, тоа ќе му беше единствена шанса. Секако немаше ништо да изгуби. :D 

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1175
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #303 на: Јуни 20, 2022, 01:18:37 am »
Најголем губитник е Магнусен. Штета, бар да отидеше во пит еден круг покасно

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51720
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #304 на: Јуни 20, 2022, 09:37:16 am »
Еве го одговорот зошто Сајнц отиде на Тврди. Немаа веќе средни.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16591
 • Keep it 100
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #305 на: Јуни 21, 2022, 11:18:17 am »

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51720
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #306 на: Јули 01, 2022, 18:16:02 pm »
ФП1 досадии BOT-HAM

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16591
 • Keep it 100
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #307 на: Јули 03, 2022, 03:29:20 am »

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51720
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #308 на: Јули 03, 2022, 09:21:06 am »

360

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #309 на: Јули 03, 2022, 16:47:33 pm »
 
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8399
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #310 на: Јули 03, 2022, 18:45:06 pm »
Е ова денешнава се вика Ф1 трка.

Да не знаеш за кого попрво да навиваш :)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51720
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #311 на: Јули 03, 2022, 18:58:27 pm »
Лудница колку добра трка беше оваа денес.

Присутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6899
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #312 на: Јули 03, 2022, 19:27:15 pm »
Има ли кворум да гледаме Ф1 трка некаде заедно ;D

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #313 на: Јули 03, 2022, 20:06:03 pm »
Сликата кажва се за  halo.
Прва победа за Саинз, мора да поработат на стратегијата ако сакат да се во тек со редбул. Денес имаа среќа, Перез од последен втор заврши.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1841
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #314 на: Јули 03, 2022, 23:57:10 pm »
Kako go poe*aa Lekler...
Go zrtvuvaa tuku taka namesto i na dvata da smenat gumi.

Ne mi e jasno od koi pricini go forsiraat Sainc.

A se borese i so stari hard gimi i osteten preden spojler odvaj go pominaa.
Trebase da se ucuka so Sainz i da im odrzi lekcija na Ferari.