Автор Тема: CARclub Тест: 2021 Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech 110 Shine  (Прочитано 470 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27019
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен stefanel984

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 818
Одг: CARclub Тест: 2021 Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech 110 Shine
« Одговори #1 на: Септември 08, 2021, 09:12:18 am »
Добро возилце за луѓе со помали фамилии и млади луѓе. Го возев на тест од автонова, 82кс пред редизајнов со најобичен мењач. Екстра е. Ме чудеше како за 82кс мотор еластично влече. Одлично е за Скопскиве улици и тротоари.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49903
 • Махер
Одг: CARclub Тест: 2021 Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech 110 Shine
« Одговори #2 на: Септември 08, 2021, 09:16:46 am »
Мислам и се надевам дека веќе не се нуди тој мотор и тој менувач. Сега доаѓа со нормален мотор и менувач во основно ниво.

Многу фино количе во секој случај!

Отсутен stefanel984

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 818
Одг: CARclub Тест: 2021 Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech 110 Shine
« Одговори #3 на: Септември 08, 2021, 09:29:21 am »
Мислам и се надевам дека веќе не се нуди тој мотор и тој менувач. Сега доаѓа со нормален мотор и менувач во основно ниво.

Многу фино количе во секој случај!

Го нудат само opel во crossland. Peugeot 2008 и  Citroen C3  aircross се со turbo 100ks

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7793
Одг: CARclub Тест: 2021 Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech 110 Shine
« Одговори #4 на: Септември 08, 2021, 10:58:24 am »
Sedishtata mu se meraci. I na ova i na C4kata nova.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27019
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: 2021 Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech 110 Shine
« Одговори #5 на: Септември 08, 2021, 13:15:10 pm »
Дап, атмосферецот го нема веќе во понуда.