Автор Тема: Mitsubishi Outlander 2.0 DID - 2010 jetfighter  (Прочитано 6053 пати)

Присутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 125
Одг: Mitsubishi Outlander 2.0 DID - 2010 jetfighter
« Одговори #30 на: Јануари 24, 2022, 21:15:27 pm »
Фала Главни!
2010 Mitsubishi Outlander 2.0 DID
2012 Peugeot 308 1.6 eHDI
2014 Audi A3 1.6 TDI

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5144
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Mitsubishi Outlander 2.0 DID - 2010 jetfighter
« Одговори #31 на: Јануари 24, 2022, 21:43:21 pm »
Каде гледате слики и што значи jetfighter опрема е тоа или ти сакаш да биде авион? :D

Така се викаше дизајнерскиот јазик на Mitsubishi во тоа време мислам.
You are correct sir.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Присутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 125
Одг: Mitsubishi Outlander 2.0 DID - 2010 jetfighter
« Одговори #32 на: Јануари 24, 2022, 21:49:32 pm »
Ние си разбираме.
А има и причина зошто главниот си е главен.
2010 Mitsubishi Outlander 2.0 DID
2012 Peugeot 308 1.6 eHDI
2014 Audi A3 1.6 TDI