Автор Тема: CARclub Тест: DFSK Glory F5 Intelligence CVT  (Прочитано 2186 пати)

Отсутен malinamamun

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 552
Одг: CARclub Тест: DFSK Glory F5 Intelligence CVT
« Одговори #15 на: Септември 01, 2021, 21:20:19 pm »
Увозници се ABC Brother од Скопје.

http://abcbrother.mk/
да разгледав во меѓувреме, на рецензијата на карклуб го имаше ставено.

Интересно, но освен ова кое им е тест возило јас немам видено други во скопје.
А цената е стварно прифатлива, и ако може да оди уште надолу добар улов. Баш ќе побарам тест деновиве за да го пробам
« Последно менување: Септември 02, 2021, 02:04:01 am malinamamun »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27239
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: DFSK Glory F5 Intelligence CVT
« Одговори #16 на: Септември 01, 2021, 21:42:08 pm »
Има неколку веќе продадено. Јас редовно гледам еден црвен примерок, а има уште неколку.