Автор Тема: купувам Киа Рио/Цитроен Ц3/Сузуки СХ4/Шкода Фабиа (NJ) бензин 2012+  (Прочитано 685 пати)

Отсутен tdejan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 126
здраво на сите

купувам помало количе па изборот е исклучиво на Киа Рио (Mk3 UB)/Цитроен Ц3 (Mk2 SC)/Сузуки СХ4 (Mk1)/Шкода Фабиа (Мк3 NJ), +/-2012 година и поново, "умерена" километража барем до 80000км, исклучиво бензин.

изборот по огласници се брои на прстите на рака, па ако знаете некој да се размислува за продажба предложете.

Поздрав
« Последно менување: Август 26, 2021, 12:34:46 pm tdejan »

Отсутен dbl.dzo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1704
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
1. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4041883 - 5200 eu

Бесим Шаќири од Гостивар.

______________________________________________________________________________________________

2. https://www.facebook.com/groups/avtopazarmk/posts/2759893650972199Цитат
Fordot e kupen od makedonija vtor gazda sum 2011 godina servis redovno ima 13xx km pominato ima servisi redoven golem na 100 iljadi km i mali servisi pred nekok mesec se smeneti zadni novi amortizeri servisiran komplet plinot so novi filtri dizni i se toa gumite so gi vozi se novi kupeni ovaa sezona

4000 eu

______________________________________________________________________________________________

3. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4034018
« Последно менување: Август 25, 2021, 23:40:10 pm dbl.dzo »


Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7364
1. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4041883 - 5200 eu

Бесим Шаќири од Гостивар.

______________________________________________________________________________________________

2. https://www.facebook.com/groups/avtopazarmk/posts/2759893650972199

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Цитат
Fordot e kupen od makedonija vtor gazda sum 2011 godina servis redovno ima 13xx km pominato ima servisi redoven golem na 100 iljadi km i mali servisi pred nekok mesec se smeneti zadni novi amortizeri servisiran komplet plinot so novi filtri dizni i se toa gumite so gi vozi se novi kupeni ovaa sezona

4000 eu

______________________________________________________________________________________________

3. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4034018
Абе човекот си пишал дека бара Рио, Фабија, Ц3, СХ4 :)

Го критикувавме Декса дека многу шараше на почетокот пред да се скоцентрира на Поло околу изборот, сега го мутите тдејан  :)

Отсутен tdejan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 126
фала ви дечки на советите, ама исклучиво ги барам моделите што ги напишав :)
« Последно менување: Август 26, 2021, 17:43:23 pm tdejan »

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15882
 • Алфа Плам 1.4 TB
Можда ова ќе ги задоволи критериумите:

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3730799

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2552
Можда ова ќе ги задоволи критериумите:

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3730799

"Notarska Garancija za Kiloemtri"