Автор Тема: CARclub Тест: 2021 Jaguar F-Pace 20d Prestige  (Прочитано 1452 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27239
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
CARclub Тест: 2021 Jaguar F-Pace 20d Prestige
« на: Јули 15, 2021, 18:26:17 pm »


https://www.carclub.mk/2021/07/15/test-jaguar-f-pace-20d-prestige-redefinicija-na-britanskiot-luksuz/

Во моментов, најубавиот SUV во својата класа, без конкуренција. Со фејслифтот многу ја средиле кабината - од звучна изолација, до технологии и материјали.

Стварно убаво ауто. Онака, убаво.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50465
 • Махер
Одг: CARclub Тест: 2021 Jaguar F-Pace 20d Prestige
« Одговори #1 на: Јули 15, 2021, 18:31:56 pm »
Ретко тивок СУВ. Алал да им е.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10953
Одг: CARclub Тест: 2021 Jaguar F-Pace 20d Prestige
« Одговори #2 на: Јули 16, 2021, 10:13:40 am »
Конечно освежиле внатре. Супер SUV-че.

Присутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4245
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: CARclub Тест: 2021 Jaguar F-Pace 20d Prestige
« Одговори #3 на: Јули 16, 2021, 12:14:51 pm »
Само ова не ми се свиѓа од целава кола, радо би прифатил помал вграден widescreen, само да не штрчи ко да е залепен таблет со двостран селотејп.Останатото, одлично!

Сликите партали!


Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2900
Одг: CARclub Тест: 2021 Jaguar F-Pace 20d Prestige
« Одговори #4 на: Јули 16, 2021, 12:46:24 pm »
Многу ми се допаѓа како го скоцкале ентериерот, браво! Убав џип, али секако кај Јагуар ретки се промашените дизајни.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10953
Одг: CARclub Тест: 2021 Jaguar F-Pace 20d Prestige
« Одговори #5 на: Јули 16, 2021, 15:06:42 pm »
Спрема тоа како беше претходно


Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1131
Одг: CARclub Тест: 2021 Jaguar F-Pace 20d Prestige
« Одговори #6 на: Јули 16, 2021, 18:00:56 pm »
Ентериерот перверзија. Инаку мене лично ми смета преширокиот централен гребен кој ептен го стеснува просторот на нозете посебно на возачкото седиште.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4755
 • Жгл' б гл'б
Одг: CARclub Тест: 2021 Jaguar F-Pace 20d Prestige
« Одговори #7 на: Јули 16, 2021, 18:38:38 pm »
Зелен, ж'т, розеф, нефарбан, па ДУРИ и син...

Тоа крембежот внатре уште не сум го прифатил, ама другото ојеа.

Ќе заборавев...
@zeroSignal да пушташ почесто вести за Јагуар, има да има слога на форумов!  ;D
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32663
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: 2021 Jaguar F-Pace 20d Prestige
« Одговори #8 на: Јули 17, 2021, 00:21:50 am »
И претходниот беше одличен, овој е пренајодличен.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4755
 • Жгл' б гл'б
Одг: CARclub Тест: 2021 Jaguar F-Pace 20d Prestige
« Одговори #9 на: Јули 17, 2021, 00:23:09 am »
И претходниот беше одличен, овој е пренајодличен.

Секој ден сè повеќе те поштуем, тибем тоа...

You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32663
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: 2021 Jaguar F-Pace 20d Prestige
« Одговори #10 на: Јули 17, 2021, 01:55:12 am »
И претходниот беше одличен, овој е пренајодличен.

Секој ден сè повеќе те поштуем, тибем тоа...

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Ќе те намамам кад-тад, после си нае....кхм....кхм.... ај да те частам пиво... и чоколатце.