Автор Тема: Фејк Тјунинг!  (Прочитано 214526 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5221
 • хаУс мајстор
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2026
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1996 на: Април 18, 2018, 22:15:35 pm »
Гаси нет :)

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2026
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1997 на: Декември 14, 2018, 22:42:55 pm »
Bmw audi ili mercedes

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10163
 • Giulietta QV
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1998 на: Февруари 05, 2019, 16:30:59 pm »

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5052
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1999 на: Февруари 05, 2019, 16:35:41 pm »
Dobro be zasto?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1287
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #2000 на: Април 12, 2021, 22:04:45 pm »
Од FB Honda групата,ај седиштава од 206, ама волан од киа...
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.