Автомобили > Половни Автомобили

Predlog za vozilo na plin

(1/8) > >>

Slipknot:
Здраво на сите,

Планирам да купам бензин кола (не под 100 кс) за да и вградам плин, што би предложиле т.е доколку вие би требало да одлучите кој мотор би го избрале.Се мислев помеѓу BMW 320i e90 150кс   и Golf 5 1.6 102кс...

osmica8:
Ако треба да вградиш плин на некоја кола. Вгради на 4.2 v8 од ауди.
Или 4.4 v8  од бмв.

Плачат за плин тие мотори.

zvonkog:
Ако добро се сеќавам, на BMW E90 N46 мотор, треба да иде без проблем стандарден плински уред, ако е поновиот N43 тогаш мислам дека ќе иде потрошња комбинирана бензин-плин, ама провери најдобро со плинариве!

Filip MK:
Не ти се баш слични моторите (по моќност) за многу да се двоумиш, зависи дали ти се битни + 50 кс....инаку јас имав плин на Голф 5 1,6 со 102 кс и немав никаков проблем, поминав скоро 100.000 км пред да ја продадам, Ловато ставено во Плимонт

Slipknot:

--- Цитат: Filip MK на 18 Мај 2021, 12:47:05 pm ---Не ти се баш слични моторите (по моќност) за многу да се двоумиш, зависи дали ти се битни + 50 кс....инаку јас имав плин на Голф 5 1,6 со 102 кс и немав никаков проблем, поминав скоро 100.000 км пред да ја продадам, Ловато ставено во Плимонт

--- Крај на цитатот ---

Овие ги наведов чисто како пример не дека мора да бидат тие.Овие знам дека се атмосферци и дека можат ... инаку секој предлог е добредојден гледав во темата возила осетливи на плин ама ништо корисно не најдов.И не значи дека мора да бидат германски возила ...
само пишав не под 100 кс затоа што се слаби. Инаку од Плимонт ми кажаа дека 1.6 голфот одлично поднесувал плин. Фала на инфото.

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија