Автор Тема: Мерцедес Ц220 цди w204  (Прочитано 13618 пати)

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1905
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #90 на: 01 Јули 2023, 12:06:30 pm »
Што е тоа zu vershen?
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5681
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #91 на: 01 Јули 2023, 12:19:33 pm »
Без пари 😊

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4148
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #92 на: 01 Јули 2023, 13:26:07 pm »
Без пари, на подарок.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #93 на: 01 Јули 2023, 20:51:44 pm »
Какви 2000е бе не си играјте со приказни...
@godofspeed
В багажник ми се и деловите и фактурите,цените се супер освен на нафтениот филтер незнам шо мислеле. ;D
Чим се приберам ќе ги објавам...
5л масло Равенол 36е,а двете паковања шо се по литар се по 9е,така мислам беа...
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1905
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #94 на: 01 Јули 2023, 21:10:31 pm »
Нафтениот за сканиата го рачунале.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5432
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #95 на: 01 Јули 2023, 22:19:13 pm »
Какви 2000е бе не си играјте со приказни...
@godofspeed
В багажник ми се и деловите и фактурите,цените се супер освен на нафтениот филтер незнам шо мислеле. ;D
Чим се приберам ќе ги објавам...
5л масло Равенол 36е,а двете паковања шо се по литар се по 9е,така мислам беа...
Mene na w210 270cdi sto sobira 6.5l mal servis me kostase 100€ komplet so ATF promena novo ulje vo servot
Ulje
Filter za ulje
Filter za nafta
Filter za vozduh
Atf ulje
Ostana samo uste filtrite za polen da gi smenam tie mislam vo Bis oil bea nekade 400 ili 500 denari dvata

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4148
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #96 на: 01 Јули 2023, 22:36:22 pm »
Убави цени, мене само маслото ме кошта 50€ за неполни 4 литри.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #97 на: 02 Јули 2023, 13:06:56 pm »
Какви 2000е бе не си играјте со приказни...
@godofspeed
В багажник ми се и деловите и фактурите,цените се супер освен на нафтениот филтер незнам шо мислеле. ;D
Чим се приберам ќе ги објавам...
5л масло Равенол 36е,а двете паковања шо се по литар се по 9е,така мислам беа...
Mene na w210 270cdi sto sobira 6.5l mal servis me kostase 100€ komplet so ATF promena novo ulje vo servot
Ulje
Filter za ulje
Filter za nafta
Filter za vozduh
Atf ulje
Ostana samo uste filtrite za polen da gi smenam tie mislam vo Bis oil bea nekade 400 ili 500 denari dvata
Па и кај мене собира 6.5л масло,си купив една 5л и две по литар...
Ќе ги пишам цените  и фирмите на деловоте кога ќе се приберам.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #98 на: 26 Октомври 2023, 19:20:30 pm »
Гетрибе капут денес на 264Ккм...
Уствари не е менувачот туку кумплугот,па порачан е комплет менувач со се бубањ...
Ова е одприлика 5-6 менувач уништен од моја страна. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4148
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #99 на: 26 Октомври 2023, 19:26:09 pm »
На истото возило 6ти менувач?

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #100 на: 26 Октомври 2023, 20:08:39 pm »
Ne na istoto,na razlicni ali slaba strana mi se menjacite. ;D
Nisto strasno,ke go sredam za nekoj den da najdam slobodno vreme.Pa posle toa se pustame vo potraga po drugo vozilo. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #101 на: 08 Ноември 2023, 22:51:51 pm »
Менувачот набавен останува најверојатно за нареден викенд да се монтира на кола. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5432
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #102 на: 09 Ноември 2023, 02:13:18 am »
Toa automatikot da ne go saltas so kumplung ;)
Neli lani nesto otvarase bubanj ili sum izmesal brzinite nesto ?

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #103 на: 09 Ноември 2023, 08:30:10 am »
Епа бубањот шо го сменив откажа,менувачот си работи.Не откажува 5г троник така лесно и на таа километража.
Ама ќе го сменам комплет.100£ разликата е. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4744
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #104 на: 09 Ноември 2023, 08:51:36 am »
Fabricka mana ima.... ne kolata tuku Meceto

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk