Автор Тема: Мерцедес Ц220 цди w204  (Прочитано 6863 пати)

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4669
 • The Spartan General
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #45 на: Јуни 12, 2022, 21:10:57 pm »
Море шосторе таблици.... Аирлија нека ти е работата. Исто да е, ќар е.  ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #46 на: Јуни 12, 2022, 21:18:23 pm »
Околу таблицата,неможев да си ја задржам старата пошо правев и промена на општина,а и уствари јас бев на пат па по телефон ги договорав па само им кажав да бидат лесни за памтење,пошо кај на работа треба да памтам едно 50 приколки и 30 камиони па уште за оваа да му се мислам. ;D
Само да не е полошо,а и само јас и @Simo - Carrier159  изгледа работиме по земја кичма транс... ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41874
 • Il Moderatore
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #47 на: Јуни 12, 2022, 21:44:20 pm »
Еее колку работа би ми завршиле едни вакви рампи!! Дури и помали може!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #48 на: Јуни 12, 2022, 21:51:52 pm »
Ако имаш место кај да ги чуваш,лесно се прават. ;D
Ние веќе не ги ни користиме во сервисот,многу ретко ако се мора како денес.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #49 на: Јуни 15, 2022, 15:19:50 pm »
Конечно денес го вратив менувачот на кола,сите несакани ефекти од предходно ги нема,значи точно сум го дијагностицирал проблемот.
Спие колата. ;D
« Последно менување: Јуни 15, 2022, 16:29:16 pm MecheTo »
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #50 на: Јули 08, 2022, 15:00:23 pm »


Пола км се извозени од мене,пола од норнален шофер,пола се извозени на отворено,пола низ град.
Тие шо ги возев на отворено беа до 150км/х поради чек енџин влезе во сејф моде.
Причина за тоа е сензорот за издувни гасови,кој или дур го местев мењачот го имам откачено(скоро сум сигурен) или па цркна сам од себе.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен ivanxh

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 463
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #51 на: Јули 08, 2022, 15:04:45 pm »
Му дошло чудно кога влегол да вози "нормалниот" шофер па одма се пожалила со еден чек енџин ;D

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1526
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #52 на: Јули 08, 2022, 15:12:59 pm »
Потрошувачкава според борд е реална, или сепак на пумпа е за 1-2л повеќе?

И како успеа со чек енџин да ја крениш 150? :D

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #53 на: Јули 08, 2022, 15:15:36 pm »
Мислам дека лажи бордот со 0.5 - 1л,ама не го имам убаво измерено досега никогаш па да знам сигурно.

Инаку толку 150 му е макс,до 3000 вртежи полни вп сејф мод.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #54 на: Август 07, 2022, 23:32:45 pm »


Пола км се извозени од мене,пола од норнален шофер,пола се извозени на отворено,пола низ град.
Тие шо ги возев на отворено беа до 150км/х поради чек енџин влезе во сејф моде.
Причина за тоа е сензорот за издувни гасови,кој или дур го местев мењачот го имам откачено(скоро сум сигурен) или па цркна сам од себе.
Ќе се самоцитирам,најнова ситуација е дека во меѓувреме колата сама од себе се опраци.
Значи чек енџин се јавуваше околу една недела и колата се возеше така.
Беше закажан термин за на сервис,али ради немање време не ја однесов(го поместив за наредната недела) па во меѓувреме само од себе ги снема грешките.
Им се јавив во сервисот и им кажав дека нема да јадат леб од мене.  ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D