Автор Тема: OBDELEVEN NEXT GEN KODIRANJE/DIJAGNOSTIKA  (Прочитано 1503 пати)

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5726
OBDELEVEN NEXT GEN KODIRANJE/DIJAGNOSTIKA
« на: 22 Март 2021, 17:59:55 pm »
откако се навежбав на мојата и на уште 5 други возила, да понудам и тука услуги со кодирање/дијагностика на возила од ВАГ групација (VW, AUDI, SKODA, SEAT, LAMBORGINI I BENTLYi и во најава за брзо време BMW)

имено, се работи за уред кој со блутут се поврзува на обд2 конекторот на возилото и има над 400
опции  за манипулација почнувајки со обсервација во живо на сите параметри каде што има сензори.
-значи за мотор и негови компоненти, од притисок на усисна грана, отстапување на дизни,
притисок на турбо, температура на масло и разладна течност, полнење на алтернатор,
темепретура на воздух во усис, проток на воздух, температура на издувни гасови пред и по
катализатор/дпф филтер, работа на егр вентил, запушеност на дпф/катализатор со саѓи,
зголемување на реакција/одзив на папуча на гас(особено за 1.5 тси и тфси моторите), промена на
јазик на мени, уфрлање на додатни иструменти да покажува во менито како притисок на масло,
температура на масло, притисок на турбо, coming home/follow me home светла, и што ли уште не..
во кратки црти се што има возилото инсталирано може да се види, вклучи и исклучи или
преадаптира како да работи, нормално ако нема опција за тоа, не може
искрено не се замарам да навлагам во лонг кодинг каде има и повеке шанси да утнам нешто, зашто има претходно средени опции кои со еден клик ја програмираат услугата која ја сакате, и нормално затоа што сте мрзеливи си
наплаќаат одреден број на кредити за услугата, има стварно многу опции и услуги и би замолил ако имате кејф за некоја да се активира да ја запишете и да ја побараме и да ја вклучиме, искрено по саат време гледаме со дечките што беа до сега, и нормално некои опции се навистина од кејф, некои од курч, некои никој освен вие нема да
знае дека ги имате, некои за да бидете различни од другите ке сакате да се активираат, работат опциите со оригиналните опреми, значи со афтемаркет фарови и штопови не може да се постигне
тоа што се бара, затоа што фали една жица/комуникација со модулот задолжен за контрола на
светлата, иако јас ја отклучувам не реагира затоа што нели фали повратна информација...

ке оставам неколку линкови за да видите што се има/може да се направи, јас кај мене на пасат б6
2008-ма немам needle sweep  :'( најверојатно затоа што не ми е хајлајн опремата, а има на голф 4 со
хајлајн  >:(

kontakt 077 812 338

« Последно менување: 22 Март 2021, 18:55:26 pm NUME »

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1541
Одг: OBDELEVEN NEXT GEN KODIRANJE/DIJAGNOSTIKA
« Одговори #1 на: 22 Март 2021, 18:07:37 pm »
Да го зеам Бентлито од кај Богдановски и ќе те барам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1473
Одг: OBDELEVEN NEXT GEN KODIRANJE/DIJAGNOSTIKA
« Одговори #2 на: 22 Март 2021, 21:30:57 pm »
како ќе тарифираш , по кредит / по опција ли ? ;D
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5726
Одг: OBDELEVEN NEXT GEN KODIRANJE/DIJAGNOSTIKA
« Одговори #3 на: 20 Јули 2021, 16:31:47 pm »
pozdrav decki, imam odobreno kredit za promocija na obd eleven,
edinstveniot uslov e da gi snimam i objavam promenite na instagram/fb i sl.,
mozam da obrabotam 10 vozila so po 2 opcii po 10 krediti, znaci 10 clenovi na car club, so VAG grupacija na vozila (volkswagen, audi, skoda, seat, lamborgini i bentley nad 2011  godina  :P ) nad 2009-2010 godina (za da ima poveke opcii za igranje) dobivaat gratis dijagnostika i 2 opcii vklucuvanje/kodiranje, koja sakate vo vrednost po 10 krediti, samo prijavete se pod reden broj i ke dogovorime termin koga ke sum sloboden pozz
« Последно менување: 20 Јули 2021, 16:37:25 pm NUME »

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1717
Одг: OBDELEVEN NEXT GEN KODIRANJE/DIJAGNOSTIKA
« Одговори #4 на: 20 Јули 2021, 21:38:48 pm »
pozdrav decki, imam odobreno kredit za promocija na obd eleven,
edinstveniot uslov e da gi snimam i objavam promenite na instagram/fb i sl.,
mozam da obrabotam 10 vozila so po 2 opcii po 10 krediti, znaci 10 clenovi na car club, so VAG grupacija na vozila (volkswagen, audi, skoda, seat, lamborgini i bentley nad 2011  godina  :P ) nad 2009-2010 godina (za da ima poveke opcii za igranje) dobivaat gratis dijagnostika i 2 opcii vklucuvanje/kodiranje, koja sakate vo vrednost po 10 krediti, samo prijavete se pod reden broj i ke dogovorime termin koga ke sum sloboden pozz

Мислев на Бентлито да активираме некоја опција ама боље да не чепкам да не изгубам гаранција.

Мала шала, имам Поло 2011 ама тешко дека ќе усогласиме термин.

Отсутен BZ

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 34
Одг: OBDELEVEN NEXT GEN KODIRANJE/DIJAGNOSTIKA
« Одговори #5 на: 11 Јуни 2024, 14:50:21 pm »
Zdravo dali seuste go imas uredot i dali bi mozele da se dogovorime da napravime nekoi one click app upgrades na octavia 2021 1.5 tsi i koja bi bilo cenata za istite.