Автор Тема: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120  (Прочитано 7047 пати)

Отсутен AngelSK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1711
Одг: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120
« Одговори #45 на: 13 Февруари 2021, 20:55:12 pm »
Надворешно топ е колата, нормално секој си има мислење.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120
« Одговори #46 на: 13 Февруари 2021, 21:25:38 pm »
Мене секогаш ми се допаѓал изгледот. И се' повеќе ми се допаѓа со оглед изгледот на новиве возила со расчепени муцки како усисивеачи со претерано големи решетки, ко дајцови.. ама секој со својот вкус...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120
« Одговори #47 на: 13 Февруари 2021, 22:39:28 pm »
Ефтини се половните на западот, ама мноогу ми е грда напред бе, како да ја платам таа предница  :-\
Твое е само да ја платиш, ќе ја донесиш со возење ќе ми ја остајш мене и не ќе мораш да ја гледаш  :)
Само глеај 1.4 МА да е.


Да ти го корегирам постот.
1.4 120кс ?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


MA е со 170 кс.
Пишал колегата подолу.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10035
Одг: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120
« Одговори #48 на: 13 Февруари 2021, 23:32:44 pm »
Мене секогаш ми се допаѓал изгледот. И се' повеќе ми се допаѓа со оглед изгледот на новиве возила со расчепени муцки како усисивеачи со претерано големи решетки, ко дајцови.. ама секој со својот вкус...
Фапови, некој нема да те разбере што се дајцови ;D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120
« Одговори #49 на: 13 Февруари 2021, 23:41:43 pm »
Мене секогаш ми се допаѓал изгледот. И се' повеќе ми се допаѓа со оглед изгледот на новиве возила со расчепени муцки како усисивеачи со претерано големи решетки, ко дајцови.. ама секој со својот вкус...
Фапови, некој нема да те разбере што се дајцови ;D
ТАМ 4500/5000 ДАЈЦ :D


FAP машина e https://youtu.be/qZIYbhNNf9M




Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1835
  • If you can dream it, you can do it.
Одг: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120
« Одговори #50 на: 13 Февруари 2021, 23:42:10 pm »
Мене секогаш ми се допаѓал изгледот. И се' повеќе ми се допаѓа со оглед изгледот на новиве возила со расчепени муцки како усисивеачи со претерано големи решетки, ко дајцови.. ама секој со својот вкус...
Фапови, некој нема да те разбере што се дајцови ;D

Ретко некој да знае да вози дајц или фап. Дупли кумплунг за горно, меѓугас за долно мењање на брзина.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен vladimir_1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1006
Одг: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120
« Одговори #51 на: 13 Февруари 2021, 23:43:22 pm »
Ефтини се половните на западот, ама мноогу ми е грда напред бе, како да ја платам таа предница  :-\
Твое е само да ја платиш, ќе ја донесиш со возење ќе ми ја остајш мене и не ќе мораш да ја гледаш  :)
Само глеај 1.4 МА да е.


Да ти го корегирам постот.
1.4 120кс ?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


MA е со 170 кс.
Пишал колегата подолу.
Ммм сепак јас би одел на проверено 2.0 :)

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8000
  • Малерозен дрводарец
Одг: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120
« Одговори #52 на: 14 Февруари 2021, 00:23:42 am »
Колку и да е добра за возење едноставно не ја можам предницата, ќе треба цело време предницата пред ѕид да ја паркирам да не ме потсеќа  шо глупост имам  направено,  ебате сексот ако неможиш во фаца да ја глеаш, ама секој со фетишот :D
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Истото ме мачи со години.

Како може некој што прави вакво нешто


да направи такво нешто - ни слика не ми се тура...

Да не имаат некоја шпијунажа тешка, како намерно да е... :)))
Двеста на сат
По нелегален пат

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120
« Одговори #53 на: 14 Февруари 2021, 08:00:34 am »
Колку и да е добра за возење едноставно не ја можам предницата, ќе треба цело време предницата пред ѕид да ја паркирам да не ме потсеќа  шо глупост имам  направено,  ебате сексот ако неможиш во фаца да ја глеаш, ама секој со фетишот :D
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Истото ме мачи со години.

Како може некој што прави вакво нешто
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

да направи такво нешто - ни слика не ми се тура...

Да не имаат некоја шпијунажа тешка, како намерно да е... :)))
Ај оваа е понов модел, ама Брера и 159 се од тој период. Зошто не е таа фаца, којзнае. Се занесоа со 8ц тогаш нешто и бидна тоа што бидна. Среќа што со Џулија и СтелвиЈо преминаа кон правилен изглед на предни светла - хоризонтален.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29057
    • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120
« Одговори #54 на: 14 Февруари 2021, 08:35:33 am »
8C е една од најубавите коли во историјата. Пробаа тој дизајн да го пренесат и во другите коли - односно во МиТо и Џулиета. Кај МиТо им успеа со задниот дел, предниот дел е така-така.



It's so pretty, it hurts.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8783
Одг: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120
« Одговори #55 на: 14 Февруари 2021, 10:38:42 am »
Mislam so mu se fativte na predniot del, daleku e od grd

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120
« Одговори #56 на: 14 Февруари 2021, 11:12:56 am »
8C е една од најубавите коли во историјата. Пробаа тој дизајн да го пренесат и во другите коли - односно во МиТо и Џулиета. Кај МиТо им успеа со задниот дел, предниот дел е така-така.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

It's so pretty, it hurts.

Јас не би рекол дека „пренесувале“ дизајн, туку дека тоа е дизајнерскиот јазик во тој период на Centro Stile Alfa Romeo, Почнува со 8C Competizione и завршува со 4C. Го бележи периодот на Alfa Romeo од 2007 до 2014, од кога со Giulia преминуваат на „поконзервативен“ стил, со цел да им се допадне на поголемиот дел на популацијата, и секако америчкиот пазар (не баш многу успешно).







Сигурно дека дизајнот не им се допаѓа на сите, но од мое искуство со луѓе со кои сум правел муабет, повеќето се позитивни за дизајнот и на Мито и на Џулиета, а би рекол дека женскиот пол е посебно наклонет кон овие дизајни.


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6947
Одг: CARclub Тест: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120
« Одговори #57 на: 14 Февруари 2021, 11:25:21 am »
Реалноста е дека таква шасија со подвозје со мотор за тие пари, денес можеш да сонуваш.

Дизајнот е таков каков што е, или го сакаш или го мразиш. Ретко дека на некој дека му е сеедно.