Автор Тема: Видео камери-совети/искуства  (Прочитано 20398 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54885
 • Махер
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #45 на: 28 Јануари 2018, 11:10:44 am »
А зошто не ја полниш со полнач од мобилен?

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Некој 1-2А ќе ја полни 2 - 4 пати побрзо отколку лаптоп кој обично има 0.5А.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #46 на: 28 Јануари 2018, 11:18:59 am »
А зошто не ја полниш со полнач од мобилен?

Sent from my MI 6 using TapatalkШто знам, шубе ми е да не ја сјебам нешто. Треба да ми стигне дуал пуњач со уште една батерија, а у меѓувреме ја пунам на УСБ.

@zeroSignal данќешон, ќе разгледам. Имам неколку од андроид телефони и од ајфон, па може ќе одговара некој.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6460
 • Бенве сие бенве
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #47 на: 28 Јануари 2018, 11:22:29 am »
Од ајфон слаби се полначита, стави нешто над 2.0, ќе ја полни многу побрзо

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3227
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #48 на: 29 Јануари 2018, 07:47:13 am »
Да ги прашам тие што имаат...

Обично колку време ви се пуни батерија на ГоПро?
Ја пунам на УСБ од лаптоп, и некако ми се чини дека доста долго време му треба додека да ја наполни.

Јас ја полнам батеријата на гопро на истиот полнач од Ајфонот. Можеш слободно да тераш така. Еве ја скоро една годнина, мака нема.

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5014
 • Пиши лаже
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #49 на: 05 Февруари 2018, 01:46:30 am »
Има некој искуство со Xiaomi Mijia камери?
Мо треба ефтина солуција за мониторинг на соба, нормално да има вифи и минимум 720п. Истотака да има и сензор за движење...
Гледам имаат добри модели до 50 евра барем според спецификации..

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 480
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #50 на: 21 Август 2020, 13:19:49 pm »
@bramovsk каква дешкам користиш?

Присутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3831
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #51 на: 21 Август 2020, 13:50:21 pm »
Мислам дека е некоја генеричка екшн кем GoClever купена од Анхоч.

Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 480
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #52 на: 21 Август 2020, 13:52:08 pm »

Присутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3831
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #53 на: 21 Август 2020, 16:34:34 pm »
Отиде муабетов OT :) не е даш туку е екшн кем слично на ова но постар модел без преден дисплеј http://www.goclever.com/en/dvr-extreme-pro-4k-plus.

Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7011
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #54 на: 21 Август 2020, 18:45:44 pm »
Има некој искуство со Xiaomi Mijia камери?
Мо треба ефтина солуција за мониторинг на соба, нормално да има вифи и минимум 720п. Истотака да има и сензор за движење...
Гледам имаат добри модели до 50 евра барем според спецификации..

Sent from my Redmi 4X using TapatalkЈас ја имам 360 купена од МиСтор. Подесување 5 минути, сопствена апликација за менаџирање, можат повеќе корисници да имаат пристап до неа (нормално не и да ја движат во исто време). Треба нов акаунт да отвориш само, тој од гугл не важи.
Јас сум презадоволен.

Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 480
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #55 на: 21 Август 2020, 18:57:26 pm »
Отиде муабетов OT :) не е даш туку е екшн кем слично на ова но постар модел без преден дисплеј http://www.goclever.com/en/dvr-extreme-pro-4k-plus.
@bramovsk ова како копија на GoPro?
Не се приметува дека е action camera. Барам dashcam и понатаму ама со вирусов ништо не испаѓа за нарачка.  :-[

Присутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3831
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #56 на: 22 Август 2020, 13:48:11 pm »
Да ова е wanabe GoPro но далеку е од тоа што GoPro може. Но за парите си завредуе ако не се амбицираш далкеку. Има добра стабилизација, снима 60 fps, и прифатлива оптика. Освен GPS друго не ми зафалило. Лете зиме е со нас а и редовно си ја носиме на тенис со децат.

Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 480
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #57 на: 22 Август 2020, 13:49:51 pm »
@bramovsk снимаш често во возење? не мислам дали ги прикачуваш на јутуб, барем за тебе за дома да си гледаш долги возења?

Присутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3831
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #58 на: 22 Август 2020, 14:00:00 pm »
Само два пати имам снимано со кола. И тоа еднаш ова возење на снег и едно качување на на Водно. Воопшто не ја користам за тоа. Релано самите контроли не се прилагодени за во кола, иако може скоро се да контролираш  мобилен, не е то то.