Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 46638 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50033
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #915 на: Септември 25, 2021, 16:27:44 pm »
Утре да се надеваме на еден од беспрекорните стартови на Алонсо.
Од друга страна Рикиардо треба да се избори за второто место зад Норис, и тој би можеле да се надеваме дека ќе има совршен старт.
Денес и ѕидот доби 3 места назад што го удри Хамилтон. Среќа халото што беше тука.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12672
 • Пудингот на шоферството
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #916 на: Септември 25, 2021, 17:21:46 pm »
Зошто Верстапен стартува последен?Мислам дека доби 3 места казна минатата трка.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50033
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #917 на: Септември 25, 2021, 17:41:14 pm »
Зошто Верстапен стартува последен?Мислам дека доби 3 места казна минатата трка.
Смени мотор со се комплет околу мотор затоа што Хамилтон му го искрши едниот мотор во Британија кога бутна Макс да излета во ѕид.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5875
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #918 на: Септември 25, 2021, 17:44:40 pm »
На оваа стаза најлошо е да си прв така да мислам норис ќе го јаде, расел и хамилтон ќе извлечат највеќе предност на почеток. А после низ трката не се знае.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40554
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #919 на: Септември 25, 2021, 17:50:55 pm »
Каков легендарен распоред имаме:
P1. McLaren
P2. Ferrari
P3. Williams

Ко што треба. Тоа се тимовите.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50033
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #920 на: Септември 25, 2021, 17:59:43 pm »
На оваа стаза најлошо е да си прв така да мислам норис ќе го јаде, расел и хамилтон ќе извлечат највеќе предност на почеток. А после низ трката не се знае.
Обратно е на оваа стаза. 1,3,5 место се на тркачката линија и на чиста стаза. Само право одат. 2,4,6 тргнуваат на прљава стаза и одат косо кон чистиот дел на стазата за да можат да свртат. Тука убаво се гледа:
https://youtu.be/jnRCF08PwIU
Рикиардо е во идеална позиција за 4то место (или 2ро) на старт, зошто е добар стартувач, е на чистиот дел од стазата и е само право наместен.
Едит: грешка мислев Алонсо е 5ти. Коригирано.
« Последно менување: Септември 25, 2021, 18:08:09 pm Deni »

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7507
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #921 на: Септември 25, 2021, 18:34:35 pm »
Да не знаев подобро ќе речев дека Хамилтон попушта под притисокот.

Не бил под притисок уште од далечната 2018.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2542
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #922 на: Септември 26, 2021, 10:50:21 am »

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4412
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #923 на: Септември 26, 2021, 11:36:27 am »
Хамилтон без притисок и пак се мана вѕид, исто 2007ма ко се насука во Кина, и оп Раиконен титула. Оваа година грешките на безгрешниот ќе му ја земат титулата.

Ботас го тргнаа назад да не му се погоди возењето Сочи па да го хендикепира Хамилтон, вака посигурно.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50033
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #924 на: Септември 26, 2021, 11:41:02 am »
Хамилтон без притисок и пак се мана вѕид, исто 2007ма ко се насука во Кина, и оп Раиконен титула. Оваа година грешките на безгрешниот ќе му ја земат титулата.

Ботас го тргнаа назад да не му се погоди возењето Сочи па да го хендикепира Хамилтон, вака посигурно.
Ем да го кочи Макс што повеќе, да не стигне до подиум. Вака што е сигурно, сигурно си е.

И ќе врнуцка денес.

Присутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1300
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #925 на: Септември 26, 2021, 15:39:40 pm »
 Каква трка...
Штета за Норис.
Макс одличен од последен втор заврши.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50033
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #926 на: Септември 26, 2021, 15:44:26 pm »
Фантастична трка. Штета за Макс што не успеа да земе прво место, ама за тоа требаше Перез да помогне.
Штета и за Норис, го понесе возењето и ќе издржеше на суво гарант.


Најјако е што Тото му кажа на Ботас дека ќе заврши 5ти. И чим е речено...
« Последно менување: Септември 26, 2021, 15:54:12 pm Deni »

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7015
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #927 на: Септември 26, 2021, 16:21:16 pm »
Тото го кликнал батонот на харпот?

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5875
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #928 на: Септември 26, 2021, 16:22:19 pm »
Добро некад од Мекларен треба да стиснат зуби и не секогаш да го слушаат возачот. И Хамилтон неќеше па пак влезе.

Одлична трка све на све, Хамилтон по стоти пат покажува каква ѕверотина е. Утешна награда и за ферари сосема заслужено.

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3075
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #929 на: Септември 26, 2021, 16:24:11 pm »
Верстапен треба да однесе зејтин во црква, да се заблгодари за хаосот и дождот на крај. Да не заврнеше немаше да заврши втор никако ќе беше петти.

Солидна стратегија на Мерцедес и  Ред Бул.

Норис треба да јаде ќутек што игнорира тимска одлука. Ама па да ги послушаше немаше да биде Верстапен на подиум.