Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 41214 пати)

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3073
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #885 на: Септември 14, 2021, 21:47:43 pm »
да, и мене ми е на некој начин драго. Апсолутно, повеќе нема никакви дилеми. Све е јасно. Во таа смисла: фала!

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

„Педерскиот„ испад на Хамилтон на MetGala е уствари добро испланиран маркетинг.

Хамилтон откупил маса на настанот и поканил млади и анонимни модни дизајнери „црнци„ кои се непознати во индустријата и неможат да се пробијат затоа што се анонимци.

Ги поканил дизајнерите на настанот и облекол нивни креации за да сврти внимание кон „децата„. Или жаргонски кажано „ќе глумам јас педер 2-3 саати, само децава нека се промовираат„.

За да не споделувам линкови од рандом анонимни јутуб ликови кои се скроз нерелевантни, еве ќе го споделам линкот од Вог. Има и видео интервју со “црнецот педер„.


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22047
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #886 на: Септември 14, 2021, 21:52:25 pm »
Или...
Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40437
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #887 на: Септември 14, 2021, 23:13:54 pm »
така и како што и мислев.

Како што отприлика рекол ајнштајн, „ако нешто не знаеш да кажеш, значи не го разбираш“

Не разбира, ама не значи дека не е во право.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4347
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #888 на: Септември 15, 2021, 07:35:45 am »
Рикиардо ќе се врати малку поназад од Норис на следните трки. Дека му легна оваа патека не значи и дека на другите ќе биди добар. Реално е попара годинава заедно со Перез и Цунода во споредба со тимскиот колега, со исклучок на некои патеки.

Јас како навивач негов се надевам ќе продолжи вака формата, ама тоа тешко мислам, баш Сочи ќе видиме каде шо има повеќе од 2 кривини.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40437
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #889 на: Септември 15, 2021, 08:07:28 am »
Хм, и овој нешто не се согласува со казната доделена врз Макс, ама па и он шо знае....


https://www.essentiallysports.com/villeneuve-slams-fia-for-breaking-their-own-consequences-rule-in-hamilton-verstappen-crash-verdict

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49901
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #890 на: Септември 15, 2021, 08:45:05 am »

 ;D

« Последно менување: Септември 15, 2021, 08:57:14 am Deni »

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #891 на: Септември 15, 2021, 09:16:31 am »
Убаво се гледа дека е тркачки инцидент, неколку милиметри да беа понастрана еден од друг ќе имаше поинаков развој на настаните.
Едниот излегува од пит со далеку помала брзина и со ладни гуми сака да задржи предност, другиот со загреани гуми и со многу поголема брзина смета дека ќе успее да оствари предност, легитимни се намерите и на двајцата, ние гледачите сакаме да гледаме борба, ФИА сака да ја задуши таа борба.
« Последно менување: Септември 15, 2021, 09:40:44 am Mikius »

Присутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7480
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #892 на: Септември 15, 2021, 10:10:40 am »
ФИА сака да ја задуши таа борба.

Зошто ФИА би сакала да ја „задуши таа борба“? Што добива ФИА со тоа?

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1122
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #893 на: Септември 15, 2021, 10:56:40 am »
Хамилтон ли е Кончита Вурст ли е

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4347
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #894 на: Септември 15, 2021, 11:14:38 am »
Пола маж - пола жена, ако оди цел маж жените ќе бидат дискриминирани.

Голем поборник е и за еднаквоста на половите.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #895 на: Септември 15, 2021, 11:48:21 am »
ФИА сака да ја задуши таа борба.

Зошто ФИА би сакала да ја „задуши таа борба“? Што добива ФИА со тоа?
Ќе добијат да не работат ништо ;D односно никој нема да презема ризици (Ботас)  и со тоа ќе се задуши борбата.
Мене барем не ми е интересно да гледам чисти претекнувања на правците, сакам да гледам тркало до тркало :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10270
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #896 на: Септември 15, 2021, 12:57:16 pm »
многу ми е ќеф што Рикиардо победи на Монца

ама многу повеќе ми е жал што не победи Ландо
со целиот придонес и резултати што ги вади со болидот, криво ми е што првата победа во „новава“ ера не му припадна нему
мислам дека и него му се гледаше во очите колку му е криво

мислам дека дури во еден навртат проба „скриено“ да праша, дали ова што го прават е најдобро за тимот, веројатно алудирајќи на тоа да го помине Рикиарди без голем ризик

Присутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7480
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #897 на: Септември 16, 2021, 20:22:59 pm »

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40437
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #898 на: Септември 17, 2021, 09:05:03 am »
Нова интересна перспектива на инцитентот (или, зошто хамилтон е хипокрит, со свои зборови):
https://au.sports.yahoo.com/formula-one-f-1-lewis-hamilton-crash-red-bull-accuse-faking-injuries-004216524.html

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7480
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #899 на: Септември 17, 2021, 10:26:17 am »
Ова е фејк њуз пошто Хамилтон никад не тврдел дека е повреден. После инцидентот бил однесен на лекарска проверка во согласност со стандардните процедури и тоа е тоа. Од тука натаму све се измислици.

Секој пат кога некој треба да посегне по измислици за да си ја потврди поентата - треба длабоко да се замисли.

Дополнително, дури и доколку Хамилтон навистина се жалел на повреди (што не е случај, освен во светот на навивачките и новинарските фантазии), тогаш тоа го прави лажго, а не хипокрит. Хипокризија (лицемерие) e друго, не е исто што и лажење.