Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 47179 пати)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #645 на: Август 03, 2021, 19:46:00 pm »
I tried. Браво.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #646 на: Август 04, 2021, 00:58:01 am »

« Последно менување: Август 04, 2021, 01:27:54 am Stratro »

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #647 на: Август 04, 2021, 16:44:23 pm »
Алонсо.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #648 на: Август 04, 2021, 17:23:52 pm »
Алонсо не ти е релевантен аргумент против Хамилтон. Не се сакаат уште за Мекларен кога возеа и уште тогаш вториов се осеќаше "опресд", па Алонсо мораше да лета од таму.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7507
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #649 на: Август 04, 2021, 17:28:07 pm »
Алонсо не ти е релевантен аргумент против Хамилтон

друже, „релевантен“ не значи тоа што мислиш дека значи (и ова мислам дека до сега неколку пати го имам објаснувано на форумов, ама изгледа тие нишки не си ги читал)

во горниот пример можеби сакаш да кажеш „објективен“? „непристрасен“? „веродостоен“? нешто слично?

"опресд"

за ова имаме супер збор на македонски: „угнетуван“


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #650 на: Август 04, 2021, 17:30:40 pm »
Мирен, Википединовски.
Grammar nazis impressed nobody.

Ако има причини да е пристрасен, значи дека не е релевантен.

А "опресд" е не случајно пишано во наводници.

 Happy now?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #651 на: Август 04, 2021, 18:42:11 pm »
Алонсо не ти е релевантен аргумент против Хамилтон. Не се сакаат уште за Мекларен кога возеа и уште тогаш вториов се осеќаше "опресд", па Алонсо мораше да лета од таму.
Со точак го мафта како сака.


Замисли да не е во 2.4 секунди поспор болид.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #652 на: Август 04, 2021, 19:32:32 pm »
Нема што да се замислува.

« Последно менување: Август 04, 2021, 20:19:12 pm Stratro »

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7507
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #653 на: Август 04, 2021, 20:40:43 pm »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #654 на: Август 04, 2021, 20:49:40 pm »
Ете цел убав документарец погоре за двајцата.
Убаво е да се знае дека детето било несомнено талентирано и од 13 години е официјално спонзориран од Рон Денис и Мекларен...нешто што ниеден Ф1 пилот не доживеал.


14-15 години подоцна, најди ми вики-линк како се викаат оние кои презираат хипокрити (пардон... лицемери), независно од расната припадност.

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #655 на: Август 05, 2021, 00:41:18 am »
Знам дека им ја ограничија количината на гориво во резервоар, Ферари имаше проблем пошто им трошеше повеќе па мораа да штедат трошат уље :) (ова од поодамна).
Ама за лосле трка да мора да остане повеќе од 1 литро не знаев, а баш беше интересно кога на некој ќе му пресушеше на пола круг пред крај :)Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7507
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #656 на: Август 05, 2021, 18:33:17 pm »
хипокрити (пардон... лицемери), независно од расната припадност.

Дури сега копчам зашто не ти се свиѓаат Виктор Вутен и Маркус Милер. :)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #657 на: Август 05, 2021, 18:35:01 pm »
... лошо копчаш,  али ни прв, ни последен пат.

"Education system works....it just takes too long".


Пре-кра-сен пристап кон музика и свирење.
Вистински ментор.


Нормално, нема ништо приближно да чуеш од префриган универзитетски професор.

Short version:Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #658 на: Август 08, 2021, 20:21:53 pm »
.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7507
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #659 на: Август 10, 2021, 20:47:56 pm »
Сена намерно го учукува Прост за шампионат? „најбољи“
Шумахер намерно го учукува Вилнев за шампионат? „најбољи“
Хамилтон во невнимание го учукува Макс среде сезона? „лицемер“

Какви ви се овие морални стандарди само вие си знаете.