Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 78214 пати)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41859
 • Il Moderatore
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #345 на: Мај 19, 2021, 18:52:57 pm »
Mercedes ќе им плати на FIA да им го укинат спољерот на РедБул :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #346 на: Мај 19, 2021, 19:34:40 pm »
... сите ќе задремете на пола трка.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51916
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #347 на: Мај 19, 2021, 21:34:56 pm »
Mercedes ќе им плати на FIA да им го укинат спољерот на РедБул :)
DAS може цела сезона, ама пресметка на гориво или спојлер, наеднаш несмее во сред сезона.

Беда.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #348 на: Мај 20, 2021, 09:55:14 am »
DAS може цела сезона, ама пресметка на гориво или спојлер, наеднаш несмее во сред сезона.
Беда.

Не беда - тага, ТАГА!


Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6160
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #349 на: Мај 20, 2021, 15:46:20 pm »
Ферари растура во Монако сега за сега. Еклерот и саинц 1-2

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #350 на: Мај 20, 2021, 15:47:53 pm »
прееска го видовте ова? :)


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10540
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #351 на: Мај 20, 2021, 15:49:15 pm »
Ферари растура во Монако сега за сега. Еклерот и саинц 1-2


Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1876
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #352 на: Мај 20, 2021, 16:08:59 pm »
Do koe deredje dojdovme ferari da e najbrz na staza kade sto motorot ne dominira, seuste...
Ke izvadat Merc nekoj  kvalifikaciski mod za kvalifikacii, iako go "nema".

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10540
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #353 на: Мај 21, 2021, 18:34:01 pm »
Helmut Marko to Sainz: "I hope you didn't have much fuel onboard".
Sainz: "You will see on Saturday"


Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1876
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #354 на: Мај 21, 2021, 22:53:31 pm »
Znaci na Lekler mu drzi jako bas kaj kazinoto :)


Ke ima i publika, karti od 400 do 1000ce, ama rasprodadeni
https://www.monaco-grand-prix.com/en/2542-monaco-f1/?affid=2&pgs=91

Ovde ostanala uste po nekoja karta
https://www.viagogo.com/ww/Sports-Tickets/Formula-1/Monaco-F1-GP-Tickets/E-4646275?qty=1

« Последно менување: Мај 21, 2021, 23:36:43 pm M3V8 »

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1457
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #355 на: Мај 22, 2021, 16:23:20 pm »
Ај да видиме дали ќе има потреба од менување на менувачот, па и казна за Леклер. Хамилтон не знам како не се побуни. Се надевам на итересна трка утре...
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #356 на: Мај 22, 2021, 16:24:40 pm »
менувањето менувач и казната идат заедно. не може да смени мењач без казна од неколку места.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7917
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #357 на: Мај 22, 2021, 19:39:20 pm »
Пренесува некоја мк?

Линк за утре (ако не).

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #358 на: Мај 22, 2021, 19:44:01 pm »
spоrtsurgе.nеt

(не праи копи-пејст туку прекуцај го пошто се мешани латиница кирилица ради можните филтри за пиратерија)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41859
 • Il Moderatore
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #359 на: Мај 23, 2021, 08:25:54 am »
Убав осврт на Монако по повод 90 годишнината 2019. Денес, 92 години Монако.

LeClerc останува на пол, Ферари немаат сериозни оштетувања на менувачот. Ферари има огромен напредок од лани, во шасијата и агилноста на болидот. Му фалат коњове очигледно за да биде поконкурентен.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.