Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 64948 пати)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #270 на: Мај 10, 2021, 14:44:02 pm »
Тука е најголемата разлика на мерцедес, и самиот верстапен вчера на радио вика како по шини се мерцедесите. Едноставно болидот го имаат направено да ги троши гумите побавно и тука е заебот за ред бул. Ќе освојат уште некоја трка сезонава несомнено каде што помалце се трошат гуми али сезоната е веќе завршена за жал. Ќе биде поинтересно битката за 3то-4то место помеѓу меркларен и ферари а сите нивни возачи возат феноменално.

Присутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2811
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #271 на: Мај 10, 2021, 15:19:05 pm »
Па не мора да значи дека е сезоната готова за Ред Бул. Ако вчера Перез беше на неколку секунди за Ботас, Хамилтон нема така лесно да успееше со таа стратегија и најверојатно ќе одеше со еден пит стоп.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #272 на: Мај 10, 2021, 19:07:27 pm »
Нико Розберг коа си возеше, (пред да види „колку е саат“ со форсирање на Луис)...

опаа, конспираси, а?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50831
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #273 на: Мај 10, 2021, 19:26:13 pm »
Стварно Симо, од каде вакви муабети? Сакаш да кажеш дека Хамилтон го форсираат во Мерцедес?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41060
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #274 на: Мај 10, 2021, 20:53:35 pm »
Нико Розберг коа си возеше, (пред да види „колку е саат“ со форсирање на Луис)...

опаа, конспираси, а?

Не бе, муабет само...Мој и на чоекот што го победил Хамилтон (и кажа „постигнав све што може да се постигне, тоа е тоа народе“), другите мислат дека праиме конспираси :)

Стварно Симо, од каде вакви муабети? Сакаш да кажеш дека Хамилтон го форсираат во Мерцедес?

Не бе, они Ботас уствари го форсираат, ама џабе им е, не се дава Ботас!!

Edit:

« Последно менување: Мај 10, 2021, 21:28:05 pm Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #275 на: Мај 10, 2021, 22:48:35 pm »
Во португалија или италија (не ми текнува точно)рикардо го пушти норис по наредба зошто овој беше побрз. Викендов, норис го пушти рикардо. И сеа и од ова ли да правиме конспираси? Едноставно кој има подобар race pace тој ќе има предност во тимот.

Ботас до душа не ни ги послуша проба нешто да се одбрани, ама хамилтон едноставно беше побрз.

Би се согласил со филип, конспираси булшит.


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #276 на: Мај 10, 2021, 23:18:43 pm »
Валтери Баричело.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41060
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #277 на: Мај 11, 2021, 07:24:51 am »
Валтери Баричело.
Баричело барем ќе се истепаше со другите за второ место. Ботас не претица на стаза.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3007
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #278 на: Мај 11, 2021, 10:58:41 am »
^ го стра од малечок ко бил

:D

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #279 на: Мај 11, 2021, 11:04:09 am »

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4671
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #280 на: Мај 11, 2021, 14:31:31 pm »
Ти фали видео од Ботас каде го престигнува Хамилтон.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50831
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #281 на: Мај 11, 2021, 14:42:18 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41060
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #282 на: Мај 11, 2021, 20:02:09 pm »
Ти фали видео од Ботас каде го престигнува Хамилтон.
Еве!
https://www.formula1.com/en/video/2019/11/US_GP__Bottas_passes_Hamilton_for_the_lead_at_the_second_attempt.html
[конспираси]Ова изглеа температура кога имаше Хамилтон, не му беше арно.. [/конспираси]

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1750
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #283 на: Мај 11, 2021, 22:17:10 pm »
Hamilton sekogas ja dobiva najbrzata strategija, a Botas e sekogas backup.
I Hamilton i Botas imaa los start, ama potoa Hamilton dobi pobednicka strategija.
OK, Botas se zaeba sto zaglavi zad Ferari (ne mi se veruva sto pisuvam za mojot Ferari) ama u princip se znae koj treba da e sampion.
Ne ednas Botas javno se zalese na strategiite ama toa e toa.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4671
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #284 на: Мај 12, 2021, 07:51:41 am »
Ти фали видео од Ботас каде го престигнува Хамилтон.
Еве!
https://www.formula1.com/en/video/2019/11/US_GP__Bottas_passes_Hamilton_for_the_lead_at_the_second_attempt.html

Ова не е престигнување, ова е борба направена од Хамилтон и Ботас си ја врате позицијата.
Сакам да ја видам борбата каде Ботас му направе притисок на Хамилтон.

Прати на таа трка што се случе:

Цитат
Bottas pitted from the lead at the end of Lap 16, emerging behind Hamilton and Sebastian Vettel. Three laps later, Antonio Giovinazzi, who was running in 9th place, suffered a mechanical failure and spun into the gravel at turn 16. This incident brought out the safety car, allowing Hamilton an advantageous pit stop, maintaining the lead from Bottas.

Роди ме мајко црнец, и фрли ме на буниште.  :D