Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 64735 пати)

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 666
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1005 на: Октомври 24, 2021, 11:49:26 am »
Koga e trkata vo 21h ?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 997
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1006 на: Октомври 24, 2021, 19:29:55 pm »
Да Да

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1241
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1007 на: Октомври 24, 2021, 21:14:46 pm »
Кај се коментаториве на СК?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1008 на: Октомври 24, 2021, 21:18:49 pm »
Запрепастени се од ужасното однесување на Макс во првиот свиок. Неможат да се соземат.

P.S. Tires are hot, tires are hot.

Даниел:
« Последно менување: Октомври 24, 2021, 21:33:22 pm Deni »

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 997
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1009 на: Октомври 24, 2021, 22:07:02 pm »
Ме фаќа дремка од тркава

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1010 на: Октомври 24, 2021, 22:27:51 pm »
Па Перез кај го напикаа во бокс одма, наместо да се меша напред, го декласираа позади.

Страшна стратегија, страшна.


Се искупи Макс на крај. Беспрекорно издржа. Секоја чест.
« Последно менување: Октомври 24, 2021, 22:41:28 pm Deni »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41054
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1011 на: Октомври 24, 2021, 22:42:28 pm »
Ја тепаше Макс тркава Хамилтон стајл!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1012 на: Октомври 24, 2021, 23:04:03 pm »

Еден DNF на било кој од двајцава и отиде све во вода.

Иначе..

Attendance:
Америка-110.000 (400.000 за цел викенд).
Mонза-16.000.


Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1368
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1013 на: Октомври 24, 2021, 23:14:08 pm »
Издржа до крај, без грешка под притисок.
Искористи и малку дрс од Шумахер.
Чеко на старт му чуваше позиција.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4658
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1014 на: Октомври 25, 2021, 07:39:08 am »
Ме фаќа дремка од тркава

Заспав јас, го пропуштив Ботас ко го престигна Сајнц, ама последните 2 круга ги видов, ништо не се случе, поарно.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1015 на: Октомври 25, 2021, 08:01:42 am »
Маестрално извозено, особено што мислам дека нема човек што мислеше дека Макс може да издржи на гумите од пред наша ера.
Ја тепаше Макс тркава Хамилтон стајл!
Имаа шанса Перез да го користат Ботас стајл, ама не... Стратегијата за него од 1во одделение. Немаше потреба толку рано да влегува двата пати, туку да се меша со Хамилтон, да треба да го пројде прво, да изгуби малку време, па после во бокс. Ботас мастерклавче да прават. Вака ништо ефект од Перез, како да го нема, целиот терет врз Макс.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5989
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1016 на: Октомври 25, 2021, 08:10:05 am »
Браво браво одлична трка. Ред бул овој пат одбраа правилна стратегија за разлика од шпанија кога одлучија да идат со 1 стоп и на крај изгубија.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16560
 • Keep it 100
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1017 на: Октомври 26, 2021, 10:17:48 am »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41054
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1018 на: Октомври 27, 2021, 08:17:15 am »
What some call “the devil’s horns” or “sign of the horns” has morphed into a mainstream way of saying, “Rock on” or “Hell, yeah” or “Good times.”


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1019 на: Октомври 30, 2021, 11:29:31 am »
« Последно менување: Октомври 30, 2021, 15:19:08 pm Deni »