Автор Тема: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk  (Прочитано 297300 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2085 на: Јануари 13, 2019, 22:37:14 pm »
Имаше снег на Водно бе?
Само по паркинзи.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33081
 • Таков е животот... јебига
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2086 на: Јануари 12, 2020, 10:14:36 am »
Одиме вечер на дрифтање?

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1153
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2087 на: Февруари 04, 2020, 21:16:47 pm »
Ако се остварат најавиве можно е на средно да има снег утре

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5219
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2088 на: Февруари 04, 2020, 22:15:04 pm »
Ако се остварат најавиве можно е на средно да има снег утре
ke se ostvarat isto kako na zaev sto se ostvarija :D
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2579
 • Шалабајзер
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2089 на: Февруари 05, 2020, 21:52:15 pm »
Од вчера вечерта накај 11:30/12ч


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2709
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2090 на: Јануари 14, 2021, 21:48:55 pm »
Да не беше прееска некој накај 18:00 на водно,да не се заглави и некој од кар клуб

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2091 на: Јануари 14, 2021, 21:55:59 pm »
Да не беше прееска некој накај 18:00 на водно,да не се заглави и некој од кар клуб

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Имаше снег по пат?

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2709
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2092 на: Јануари 14, 2021, 22:04:09 pm »
На раскрсницата кај хотелот пред средно беше направено санка,3 коли имаше  извртено застанав за да не ги удрам и јас заглавив.Со едното тркало фатив на снегот успеав да се пуштам надоле ама се изврте тетката со јукето и се укопавме у место,и беше страв да се пушти надоле ке чекала служби да ја вадат, и едвај некако ја убедив да вози од страна на улицата по снегот.Останаа 3-4 коли ланци места...Пре задоволен од сава Ескимо с3

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3520
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2093 на: Јануари 14, 2021, 23:10:23 pm »
Јас се мислам да поставам  еден чадор и маса кај мене, услуга+: посредувам за при европски записник.. 100 денари. Се сулаја Битола на новата улица во касарната, ќе излези едно дневниче :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1806
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2094 на: Јануари 14, 2021, 23:44:17 pm »

Поздрав дечки!  ;D
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13274
 • Пудингот на шоферството
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2095 на: Јануари 15, 2021, 00:23:27 am »
Abe ti Bitola si.Ako imam vreme denovive ke pieme kafe.
Jas pa se mislev da dojdam so 19-te namesto so all sesson. :-\
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1806
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2096 на: Јануари 15, 2021, 00:30:43 am »
Битола сум барај ме.
Се мислам сега дали да пробувам да се качам Нижополе или да си седам мирен  ;D
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1464
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2097 на: Јануари 15, 2021, 00:57:28 am »
Седи мирен, заглавивме со другар Трново со Е38, никако не можеше угорницата после црквата да ја помини. Автоматик и погон назад...инаку со сава ескимо хп2 лани купени, една сезона само возени.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6418
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2098 на: Јануари 15, 2021, 01:38:18 am »
Као мали деца сте со ова дрифтањево. Ринѓи ринѓи ринѓи шпил. :)


А ја користам приликава да кажам две раце за Бридге Стоне Близнак 005.Само предните се, назад се Sava HP2 ама - на метежот денес пред 19:00 од Св.Николе -> Миладиновци поминав преку 3-40 коли...
Мора да е до гумите :)
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6465
 • хаУс мајстор
Одг: Скопје DRIFT Show on Snow by Carclub.mk
« Одговори #2099 на: Јануари 15, 2021, 06:13:18 am »
На форумов сме сите деца, само како што има кажано класниот, играчките ни се поголеми.