Автор Тема: Lexus is250  (Прочитано 12426 пати)

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #180 на: Април 16, 2021, 09:32:28 am »
Малку по малку, се познава дека се приврза со возилцето, почнува да заликува на болид :)

Нареден месец ќе доаѓам во Гостивар, баш би сакал да го начекам некаде низ град. Уште повеќе да го возиш, и гуми и бандажи и хауба и помошник Мартин, све у пакет :)


Не да се приврзав, за краток период ми стана љубов.. кога си гв слободно пиши ќе се напиеме по некое пиво... Иначе @MartinAlfista  ми е главен критичар без него немаше да се донесе до овој стадиум возилцето..

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #181 на: Април 19, 2021, 19:39:11 pm »
Кој рече челичните да се фрлат во канта.
Стига пратка од словенија 16ки за зимски сет...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6066
Одг: Lexus is250
« Одговори #182 на: Април 19, 2021, 22:24:10 pm »
Како да го видов лексусов вчера низ Кичево врвеше ?

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #183 на: Април 19, 2021, 22:46:53 pm »
Како да го видов лексусов вчера низ Кичево врвеше ?


Врвеше, јас идев од охрид ...

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6066
Одг: Lexus is250
« Одговори #184 на: Април 19, 2021, 23:40:49 pm »
Топ изгледа во живо е и поубав од на сликите, штом до толку го забележав..  :D

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #185 на: Април 20, 2021, 08:10:04 am »
Топ изгледа во живо е и поубав од на сликите, штом до толку го забележав..  :D

Фала друже за комплиментите, ова ме радува  :) :)

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #186 на: Јуни 07, 2021, 13:44:27 pm »
Вчера направен редовен сервис после 9ккм, колата си е супер, секое возење ми мами насмевка на лице...

Масло LIQUI MOLY Top Tec 4200 5W-30 - 6.500 ден
Филтер Масло МАН - 600 ден
Филтер клима МАН - 1.800 ден
Филтер гориво - 2.000 ден
Бензиска пумпа - 3.000 ден
2х Стабилизатори Delphi - 3.000 ден

Вкупно 16.900

Порачани и 4 амортизери KYB стигнаат за една недела па и тие ќе се монтираат..

Отсутен balanar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 761
Одг: Lexus is250
« Одговори #187 на: Јуни 07, 2021, 14:52:46 pm »
Колку литра е маслото, зошто дури 6.500?
5L кошта некаде 3600 - 3800 денари.

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #188 на: Јуни 07, 2021, 16:25:53 pm »
Колку литра е маслото, зошто дури 6.500?
5L кошта некаде 3600 - 3800 денари.

2x5L земав, знае да потроши некој литар ќе се најде..

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1488
Одг: Lexus is250
« Одговори #189 на: Јуни 07, 2021, 22:32:28 pm »
Go preplakas toa maslo. Mozes da nabavis maslo isto ako ne i pokvalitetno za 50% poevtino.
Em dosta ulje ti treba da promena em ti trosi...

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #190 на: Јуни 08, 2021, 08:14:45 am »
Go preplakas toa maslo. Mozes da nabavis maslo isto ako ne i pokvalitetno za 50% poevtino.
Em dosta ulje ti treba da promena em ti trosi...

Следна промена ќе се консултираме, оваа бидна веќе... :) :)