Автор Тема: Сопственици на Италијански возила, да се преброиме!  (Прочитано 64338 пати)

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1617
Одг: Сопственици на Италијански возила, да се преброиме!
« Одговори #540 на: Декември 24, 2020, 21:35:07 pm »
No. 97 - Passat3B - Fiat Bravo 2.0 165ks 2009

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1112
Одг: Сопственици на Италијански возила, да се преброиме!
« Одговори #541 на: Декември 25, 2020, 15:06:38 pm »

No. 87 -Filip MK - Fiat Grande Punto 1,3 mjet 75 KS, 2008

За жал само 6 месеци се дружевме, класа само по себе (во смисла поголемо/покомфортно а за мене и многу полично од Ибица, Поло а малку помало од Голф 5), чисто за ориентација
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 231
No. 90 - draganamon - Fiat Stilo 1.9 jtd 2003
За жал заврши 11 годишна дружба со Стило-то. Ја прошетавме цела Македонија и цел Балкан, ниту еднаш не ме остави.
Да имав малце подобро искуство во Аутомобиле Ск ќе си останев верен на брендот со ново Типо, ама јбг, понудите им варираат зависно од врските.
« Последно менување: Јуни 08, 2021, 14:42:18 pm draganamon »

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10159
No. 42 - Carpathian Lord - Alfa Romeo 147 1.9JTD 2002!

Може да се смени со Silvester :D

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4358
No. 42 - Carpathian Lord - Alfa Romeo 147 1.9JTD 2002!

Може да се смени со Silvester :D
Ако не ја продадел 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10159
Нах, таа кола уште од првиот газда е возена и одржавана со мерак. Кај мене скоро 9 години пазена/мазена.