Автор Тема: Arteon R-Line 2.0 TDI 147KW DSG (2023)  (Прочитано 4875 пати)

Присутен miksi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1308
Одг: Arteon R-Line 2.0 TDI 147KW DSG (2023)
« Одговори #75 на: 01 Септември 2023, 23:55:28 pm »
Колку што знам новиов Passat само караван ќе биде

Така е, и уште важи за последен Пасат со МВС, односно последен Пасат воопшто.

Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3209
Одг: Arteon R-Line 2.0 TDI 147KW DSG (2023)
« Одговори #76 на: 02 Септември 2023, 07:15:20 am »
Бојата од кога ја видов сефте на Пасат Б8, решив сивото Југо Кабрио таква боја да го фарбам, ептен ми направи мерак перлата што е низ неа.

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6884
Одг: Arteon R-Line 2.0 TDI 147KW DSG (2023)
« Одговори #77 на: 14 Ноември 2023, 19:37:29 pm »
Оо па дечки вие ептен сте се разбореле во темава а никој не ме тагнал да му се сневиди. Мислам каков глуп муабет дали сум ја купил колата затоа што имало снег на планината позади. Не гледам поента да се правдам ама ај да не почнеме на лева нога на форумов.

1. Колата е купена и е подигната некаде во март, тоа што темата е тука подоцна отворена не гледам како е проблем. Pyrite Silver е една од поубавите бои и од тогаш имам видено 2 доста слични конфиуграции низ Скопје што се возат.
2. Немојте толку да се сеќирате што му прави ќејф на некој друг, до сега имам сменето доста коли, дел излезени од салон а дел на старо. Сум возел од германски брендови небаре се што имало на нашиот пазар. Цената што ми беше понудена беше толку добра што истата конфигурација во светот во моментов е најмалце 20 до 25% повисока па сега удрете математика.
3. Ауди А5 S-Line беше во игра но проблемот беше што мене повеќе ми правеше ќејф pre-facelift што веќе Порше не го носеше, а и сумата на facelift A5 беше ненормално повисока од pre-facelift.
4. Да пукнат душманите, се решивме и за градска кола. Оставивме капар за Cupra Formentor VZ plug-in hybrid (1.4 TSI - 242 коња/12.8kWh батерија), па се гледаме во нова тема здравје средина на февруари ако се оди по ред.

Леп поздрав од убавецот  ;)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Со здравје да се вози Артеонот! Супер избор! :D

п.с. Зар конечно го добија Форменторот за нарачка во МК??
Денес видов еден Форментор, да не стигна твојот, многу фино ауто.