Автор Тема: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)  (Прочитано 24831 пати)

Отсутен BZ

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 18
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #225 на: Септември 29, 2022, 11:43:57 am »
Почна сега и во брзина кога е најчесто во 1ва 2ра да си мјаука кога е отпуштен кумплугот. Менувачот бил пристигнат на 12 окт.ќе го менуваат. Цело време активно се вози колата во две недели од кога се појави звукот скоро 1.5к км имам направено. Добро влегува во брзина немам со то проблем.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11926
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #226 на: Септември 29, 2022, 13:34:18 pm »
Капата на криво - ти е гајле. Нека му ја сеќираат тие.

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2882
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #227 на: Септември 29, 2022, 15:14:10 pm »
Абе болје дачии да сте купеле него шкодиве

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11926
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #228 на: Септември 29, 2022, 16:36:15 pm »
Абе болје дачии да сте купеле него шкодиве

Sent from my M2102J20SG using TapatalkПак подобро од Пежо :)

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2882
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #229 на: Септември 29, 2022, 17:40:22 pm »
Абе болје дачии да сте купеле него шкодиве

Sent from my M2102J20SG using TapatalkПак подобро од Пежо :)
Џабе се тешите од 5 шкоди на форум 3 се со дефект мењач... Па ова ни во југо го немаше

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11926
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #230 на: Септември 29, 2022, 18:40:31 pm »
Многу torque браааатееее...😅

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5789
 • French diamond
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #231 на: Септември 29, 2022, 19:41:54 pm »
И на алфата сменале мењач, ама на 100К, не на 10  :P

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6609
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #232 на: Септември 29, 2022, 19:43:17 pm »
Абе болје дачии да сте купеле него шкодиве

Sent from my M2102J20SG using TapatalkПак подобро од Пежо :)
Џабе се тешите од 5 шкоди на форум 3 се со дефект мењач... Па ова ни во југо го немаше

Sent from my M2102J20SG using TapatalkДечко, не се понашај ко Никола Ѓорѓески, да не станам да дојдам таму на hair-fight. :)))
You humans. Sometimes it's hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2882
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #233 на: Септември 29, 2022, 20:59:46 pm »
Абе болје дачии да сте купеле него шкодиве

Sent from my M2102J20SG using TapatalkПак подобро од Пежо :)
Џабе се тешите од 5 шкоди на форум 3 се со дефект мењач... Па ова ни во југо го немаше

Sent from my M2102J20SG using TapatalkДечко, не се понашај ко Никола Ѓорѓески, да не станам да дојдам таму на hair-fight. :)))
А во редовен сервис е мењачот? :) за другар прашувам

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1089
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #234 на: Септември 30, 2022, 14:07:30 pm »
Јас имам две со ДСГ7 едната со скоро 100.000км и сериозно возена, другата со 30.000 и нема ама баш никаков проблем со мењачите. Не дека ги фалам зашо стварно к ме заболе за Шкода али што е право право е 😂

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19801
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #235 на: Септември 30, 2022, 14:21:59 pm »
За мануелци пишуваат.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11926
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #236 на: Октомври 04, 2022, 08:35:06 am »

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1580
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #237 на: Октомври 04, 2022, 09:08:52 am »
Шо чудо е ова лево? Некое Порше? Многу брзо го замени БМВ-то :D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11926
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #238 на: Октомври 04, 2022, 09:16:15 am »
Taycan 😎

Отсутен BZ

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 18
Одг: Skoda Octavia (A8) - 1.5 TSI EVO (2020)
« Одговори #239 на: Октомври 13, 2022, 10:24:01 am »
Менувачот е променет. Да се надеваме дека ќе нема повеќе проблеми.